REKLAMA

Uwierzycie? Twitter protestuje przeciwko blokowaniu mediów społecznościowych... w Ugandzie

Trudno już liczyć ile konserwatywnych treści i profili zostało ostatnio w głównych mediach społecznościowych usuniętych, lub ograniczonych. Twitter zbanował nawet konto 14-letniego syna Donalda Trumpa. Media społecznościowe od dawna faworyzują lewicową stronę sporu politycznego i światopoglądowego, ale takiej "rzezi" konserwatystów, chyba jeszcze nie było. Jednym z poszkodowanych jest Waldemar Krysiak znany w sieci jako "Gej przeciwko światu", któremu Facebook zablokował post z filmem z Trumpem wzywającym do zachowania spokoju, a teraz miesiąc bana za zestawienie zdjęć zamieszek na Kapitolu ze zdjęciem zamieszek BLM. Teraz ten sam Twitter protestuje.
śmiech Uwierzycie? Twitter protestuje przeciwko blokowaniu mediów społecznościowych... w Ugandzie
śmiech / morguefile.com

- Przed wyborami w Ugandzie słyszymy doniesienia, że dostawcy usług internetowych są zobowiązani do blokowania mediów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości. Zdecydowanie potępiamy przerwy w dostępie do Internetu - są niezwykle szkodliwe, naruszają podstawowe prawa człowieka i zasady

(...)

Dostęp do informacji i wolność wypowiedzi, w tym publiczne rozmowy na Twitterze, nigdy nie są ważniejsze niż podczas procesów demokratycznych, zwłaszcza podczas wyborów.

- pisze jedno z administracyjnych kont Twittera

Dziś wezwania Twittera brzmią jak ponury żart.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura