REKLAMA

"Pierwsza grupa po pracownikach medycznych". Związkowcy "S" domagają się szczepień nauczycieli

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku przyjęło stanowisko ws. szczepień pracowników szkół. Publikujemy je w całości.
pixabay.com

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku, w związku z planem powrotu od 18 stycznia br. do nauczania w trybie stacjonarnym uczniów klas I-III szkół podstawowych, popiera stanowisko oświatowej „Solidarności” w Olsztynie, aby podjąć wszelkie możliwe działania mające na celu przyspieszenie dobrowolnych szczepień przeciw COVID-19 pracowników szkół (nauczycieli i pracowników administracji i obsługi).

Uważamy, że pracownicy oświaty powinni być ujęci w planie szczepień jako pierwsza grupa po pracownikach medycznych. Przyjęcie takiej strategii pozwoli na powrót pozostałych uczniów do szkół, na powrót rodziny i społeczeństwa do normalności, zapobiegnie w większym stopniu rozprzestrzenieniu się epidemii i zapewni bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko pracowników ale również uczniów i ich rodzin

 

- głosi stanowisko podpisane przez Wojciecha Książka (przewodniczącego Sekcji Gdańskiej) i Annę Kocik (zastępcę przewodniczącego). 

 


Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy
Tygodnik

Opinie

Popkultura