Piesek Reksio będzie promował Polskę na Kaukazie

Kultowe polskie kreskówki będą dostępne także dla ormiańskich dzieci. Pierwsza z serii bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej została przetłumaczona na ormiański. „Kuba i Śruba” zagoszczą jako pierwsi na Kaukazie.
Kadr z bajki Reksio Piesek Reksio będzie promował Polskę na Kaukazie
Kadr z bajki Reksio
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej

Kolejną animacją, która zostanie przetłumaczona i wyświetlana przez ogólnokrajowe stacje telewizyjne w Armenii będzie „Pampalini łowca zwierząt”, którego nowe odcinki właśnie powstają w Bielsko-Białej. Poza słynnym Pampalinim w Armenii niebawem pojawi się także kultowy bohater polskich animacji dla dzieci – Reksio.

"Armenia jest pierwszym z nowych rynków, na których Studio Filmów Rysunkowych zamierza rozpocząć dystrybucje własnych produkcji. W pierwszym kwartale bieżącego roku zamierzamy przetłumaczyć nasze produkcje oraz udzielić licencje na dwa kolejne nowe rynki. Cieszę się, że po wielu latach polskie animacje będą szerzej znane na świecie"– mówi Tomasz Małodobry, p.o. Dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej.

Hity Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej będą prawdopodobnie pierwszymi polskimi bajkami, które pojawią się na małych ekranach w Armenii. I mają ogromną szansę zdobyć serca ormiańskich widzów.

Kuba i Śruba, Reksio i Pampalini ruszają promować polską kulturę na Kaukazie.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura