Sensacja! Identyfikacja protestujących na Kapitolu. Wśród nich oficer armii USA wysokiej rangi

Po sensacyjnych nagłówkach, że wśród wdzierających się na Kapitol mogło być dwóch policjantów z Seattle pojawiła się kolejna niepokojąca informacja o tożsamości jednego z protestujących. To oficer armii USA, który dosłużył się jednego z najwyższych stopni przysługujących wojskowym. O sprawie poinformowała redakcja Fox News.
Obrady Kongresu USA - zdjęcie ilustracyjne Sensacja! Identyfikacja protestujących na Kapitolu. Wśród nich oficer armii USA wysokiej rangi
Obrady Kongresu USA - zdjęcie ilustracyjne
PAP/EPA/US HOUSE OF REPRESENTATIVES HANDOUT

Emerytowany pułkownik amerykańskiego lotnictwa Larry Brock Jr. był jednym z tych, którzy nie tylko wdarli się do budynku Kongresu USA ale także wbiegli na salę obrad. Dziennikarzy zaniepokoiły dwa fakty, po pierwsze Brock był ubrany w hełm i kamizelkę taktyczną, po drugie w ręku trzymał tzw. „zip-ties”, czyli opaski z zamkiem błyskawicznym (używane przez służby do szybkiego krępowania podejrzanych). Brock miał potwierdzić amerykańskim dziennikarzom, iż to faktycznie on jest mężczyzną na zdjęciu. Siły Powietrzne USA odcięły się od swojego niedawnego oficera. „Nie mamy już nad nim jurysdykcji” – stwierdzono. Brock w wywiadzie stwierdził, iż założył hełm ponieważ bał się ataku ruchu BLM albo Antify.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura