Pilne! Opublikowano nagrania z rektorem WUM. „Trzeba będzie trzymać się hierarchii”

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do prof. Gacionga o złożenie dymisji, ale rektor WUM wydał oświadczenie, w którym stwierdził iż do dymisji się nie poda. Wirtualna Polska poinformowała dzisiaj o nagraniu, które zostało zarejestrowane podczas grudniowych spotkań rektora ze studentami. Prof. Gaciong mówił studentom o kolejności szczepienia przeciwko COVID-19.
tysol.pl Pilne! Opublikowano nagrania z rektorem WUM. „Trzeba będzie trzymać się hierarchii”
tysol.pl
tysol.pl

„Szykujemy się do organizacji dużej akcji szczepień. Zadaniem naszym jest ustanowienie rekordu Guinnessa w liczbie osób zaszczepionych” – mówił rektor WUM prof. Gaciong, 11 grudnia, podczas spotkania ze studentami. Na kolejnym spotkaniu miał stwierdzić: „WUM bardzo zależy na tym, aby akcja ta była powszechna, objęła wszystkich pracowników naszych szpitali, także studentów (…) Pewnie trzeba będzie trzymać się hierarchii w kolejności szczepienia, wynikającej z prawdopodobieństwa ekspozycji. Jeśli będziemy musieli wybrać, czy zaszczepić lekarza, który pracuje na oddziale covidowym, czy też studenta, to wybierzemy lekarza... bardzo przepraszam” – podkreślił rektor WUM.

Jest mocny kontrast pomiędzy tym co rektor WUM powiedział na nagraniu a późniejszym faktem, że przed kolejnością zostali zaszczepieni celebryci. Gdzie tutaj "trzymanie się hierarchii"?


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura