[SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Kosiniak-Kamysz ma powody do niepokoju

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę to ponad jedną trzecią głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 [SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Kosiniak-Kamysz ma powody do niepokoju
fot. Flickr / mpips_rp


„Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?” – brzmiało pytanie zadane ankietowanym przez pracownię Social Changes.

35. proc. badanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Serwis wPolityce.pl zwraca uwagę, że oznacza to wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce oddać głos 27 proc. respondentów. O 2 punkty mniej niż poprzednio – podkreśla portal.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Lewicy, na którą zagłosowałoby 12 proc. pytanych (bez zmian).

W Sejmie znalazłaby także Konfederacja z 10 proc. wynikiem (wzrost o 1 pkt proc.).

Kukiz’15 cieszy się poparciem 4 proc. ankietowanych (bez zmian), co oznacza, że Paweł Kukiz znalazłby się pod progiem wyborczym.

Poważne powody do niepokoju ma także lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Z sondażu wynika, że na Polskie Stronnictwo Ludowe chce zagłosować jedynie 3 proc. respondentów. To spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Deklarowana frekwencja wynosi 65 proc. – informuje portal wPolityce.pl.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura