„Taśmy Amber Gold”. Nieznana rozmowa Donalda Tuska z synem

Jest mistrzem w utrzymaniu władzy i kurde w partii. Ja z nim nieraz tak dyskutowałem filozoficznie: kurde, weź człowieku zrób ty te autostrady, kolej. A on, ja nic bym nie zrobił, gdyby nie było władzy utrzymanej. Takie to jest kluczowe – relacjonuje syn byłego premiera w "Taśmach Amber Gold" Sylwestra Latkowskiego.
 „Taśmy Amber Gold”. Nieznana rozmowa Donalda Tuska z synem
fot. Flickr / eppofficial


W środę wieczorem na antenie Telewizji Polskiej wyemitowano film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego pod tytułem „Taśmy Amber Gold” opowiadający o tzw. układzie trójmiejskim i „małej Sycylii”.

W filmie możemy usłyszeć m.in. rozmowę syna Donalda Tuska, Michała, który pracował dla linii lotniczych OLT Express, których głównym udziałowcem był twórca Amber Gold Michał P.

Michał Tusk tak relacjonował nieznaną wcześniej rozmowę ze swoim ojcem: – Co by nie mówić, to tam ma swoje talenty. Ja tam mogę kręcić z niego bekę (…) chociaż politycznie uważam, że wiesz, on [ma – przyp. red] odwieczny dylemat.

– Jest mistrzem w utrzymaniu władzy i kurde w partii. Ja z nim nieraz tak dyskutowałem filozoficznie: kurde, weź człowieku zrób ty te autostrady, kolej. A on, ja nic bym nie zrobił, gdyby nie było władzy utrzymanej. Takie to jest kluczowe – relacjonował syn byłego premiera.

– Ja od tego jestem, ja się na tym znam, ja się nie znam na kolei, ja się znam na tym, żeby utrzymać tę władz – słyszymy.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura