Żukowska: „Wczoraj złożyłam…" - „...chyba panią złożono…"

Jak już wiecie, wczoraj złożyłam funkcję rzeczniczki prasowej@__Lewica. To było prawie 5 lat fascynującej, ale i wyczerpującej pracy na rzecz formacji, ale też na rzecz idei – napisała posłanka SLD Anna Maria Żukowska. Do jej słów odniósł się dziennikarz wPolityce.pl.
 Żukowska: „Wczoraj złożyłam…
fot. screen YouTube

Według przyjętej w środę przez Sojuszu Lewicy Demokratycznej uchwały, stanowiska rzecznika partii nie może piastować żaden poseł. W efekcie posłanka Anna Maria Żukowska pożegnała się ze stanowiskiem rzecznika, które sprawowała od 2016 roku.

Jeden z działaczy partii w rozmowie z reporterami Interii miał stwierdzić, że Żukowska zbyt mocno eksponowała sprawy światopoglądowe, zwłaszcza promocję LGBT, a zbyt słabo kwestie pracownicze. Czarę goryczy miała przelać wypowiedź posłanki w programie „Śniadanie Polsat News”, kiedy to stwierdziła, że szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żukowska straciła stanowisko za promowanie LGBT? 

Do sytuacji odniosła się w czwartek przed godz. 12 sama Anna Maria Żukowska, która oświadczyła, że „złożyła funkcję rzeczniczki prasowej”.

„Jak już wiecie, wczoraj złożyłam funkcję rzeczniczki prasowej@__Lewica. To było prawie 5 lat fascynującej, ale i wyczerpującej pracy na rzecz formacji, ale też na rzecz idei. Teraz chwilę odpocznę i zabieram się za obowiązki poselskie” – czytamy.
 


Wpis posłanki Lewicy skomentował także dziennikarz wPolityce.pl Wojciech Biedroń: „Chyba jednak Panią złożono, a nie Pani złożyła”.

„Nie, Panie Redaktorze. Co nie ma zresztą żadnego znaczenia, bo fakt jest faktem.Nie będę już pełnić tej funkcji.I całkiem możliwe, że dzięki temu będę miała więcej czasu na własne obowiązki poselskie, które przy tej pochłaniającej pracy funkcyjnej czasem musiały zejść na dalszy plan” – odparła Żukowska.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura