Polski Związek Narciarski potwierdza: Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane – przekazał portalowi tvn24.pl szef komisji licencyjnej Polskiego Związku Narciarskiego.
 Polski Związek Narciarski potwierdza: Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji
fot. Kancelaria Premiera


Portal tvn24.pl napisał w środę, że trzech synów byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim, w dniach od 2 do 6 stycznia 2020 roku, jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak podkreślił portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania.

ZOBACZ TAKŻE: Zgrzyt w obozie władzy. „Pycha kroczy przed upadkiem”. Poseł Solidarnej Polski uderza w Emilewicz

Po publikacji portalu tvn24.pl Emilewicz wydała oświadczenie, które zamieściła w mediach społecznościowych. Podkreśliła, że jej synowie od 6. roku życia są członkami klubów narciarskich i uczestniczą w zgrupowaniach i zawodach. Zaznaczyła również, że jej wszyscy synowie posiadają licencje narciarskie.

Nowe informacje PZN


Dziś portal tvn24.pl podał informacje, które przekazał im szef komisji licencyjnej Polskiego Związku Narciarskiego. Wynika z nich, że licencje narciarskie dla synów byłej wiceminister zostały wydane dzień po zakończeniu zgrupowania narciarskiego, w którym brali udział, czyli 7 stycznia.

„Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane” – czytamy

Przypomnijmy, że konieczność posiadania licencji Polskiego Związku Narciarskiego to efekt rozporządzenia, które weszło w życie 21 grudnia 2020 roku. Pozwala ono na korzystanie ze stoków narciarskich niemal jedynie sportowcom zawodowym.

 

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura