Prof. Piotr Wawrzyk: Otrzymałem poparcie „S”. To dla mnie zaszczyt, ale i wyzwanie

Profesor Piotr Wawrzyk, wybitny naukowiec, wiceminister spraw zagranicznych oraz kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich pochwalił się poparciem „Solidarności”. Przyznał także, że to właśnie ideały „Solidarności” determinują jego pracę. „Bez Solidarności nie byłoby wolności” – podkreślił.
Prof. Piotr Wawrzyk oraz Przew. Piotr Duda Prof. Piotr Wawrzyk: Otrzymałem poparcie „S”. To dla mnie zaszczyt, ale i wyzwanie
Prof. Piotr Wawrzyk oraz Przew. Piotr Duda
facebook.com/Solidarność

Prof. Piotr Wawrzyk poinformował o wsparciu „S” na swoich mediach społecznościowych:

„Otrzymałem poparcie NSZZ „Solidarność” jako kandydat na Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich!! Dziękuję Panu Przewodniczącemu, Piotrowi Dudzie i całemu Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie. Zawsze uważałem się za człowieka Solidarności. Zawsze starałem się kierować jej wartościami. NSZZ „Solidarność” to najważniejsza i największa organizacja walcząca o prawa człowieka nie tylko w Polsce
Bez Solidarności nie byłoby wolności. Bez Solidarności nie moglibyśmy sami dokonywać wyborów. W przypadku wyboru na RPO, właśnie ideały Solidarności będę determinowaly moją pracę dla Wszystkich Obywateli”

‼️ Otrzymałem poparcie NSZZ „Solidarność” jako kandydat na Udząd Rzecznika Praw Obywatelskich ‼️ Dziękuję Panu...

Opublikowany przez Piotra Wawrzyka Środa, 13 stycznia 2021

Prawo do godności pracowników, prawa pracownicze, równość w stosunkach pracy, prawo do zrzeszania się oraz zakaz dyskryminacji jako nierozerwalnie związane z prawami człowieka muszą być pod szczególną ochroną Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" osobą, która gwarantuje takie podejście do misji RPO jest właśnie prof. Piotr Wawrzyk. W stanowisku popierającym jego kandydaturę Prezydium zwróciło uwagę, że jest on człowiekiem zaangażowanym w rozwiązywanie problemów ludzkich, spraw pracowników i ich rodzin.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura