REKLAMA

Atrakcyjne branże w 2017 r. - w opiniach Polaków

Branża produkcyjna, surowców i paliw oraz energetyczna – to miejsca pracy, które Polacy uważają za najbardziej atrakcyjne, wynika z badania Randstad Employer Brand Research 2017.
 Atrakcyjne branże w 2017 r. - w opiniach Polaków
/ www.pexels.com

W tegorocznej edycji badania w Polsce wzięło udział ponad 6500 respondentów. Ponad połowa uczestników wskazała, że praca w branżach produkcyjnej oraz surowców i paliw, jest najbardziej atrakcyjna. 48 proc. pozytywnie ocenia branżę energetyczną.

 

W 2016 r. w czołówce badania Randstad plasowały się: energetyka, surowce i paliwa oraz motoryzacja.

 

Jak wynika z badania, w 2017 r. wśród 10 najbardziej atrakcyjnych sektorów znalazły się także np. branże: elektrotechniczna, farmaceutyczna, kosmetyczna czy budowlana.

 

W branży produkcyjnej ankietowani najbardziej doceniają wykorzystanie nowoczesnych technologii, stabilność finansową i rozwój kariery. Dwa pierwsze czynniki pojawiają się również jako wyróżniki branży surowców i paliw oraz energetycznej, a uzupełniają je o bezpieczeństwo zatrudnienia.

 

Atrakcyjność branż różnie postrzegają jednak kobiety i mężczyźni. Kobiety w pierwszej trójce wskazują np. branżę farmaceutyczną, kosmetyczną, elektrotechniczną. Natomiast mężczyźni: surowce i paliwa, branżę inżynieryjną oraz energetykę.

 

Najmłodsze pokolenie pracowników, w wieku od 18 do 24 lat docenia najbardziej pracę w branżach elektrotechnicznej i inżynieryjnej oraz w sektorze telekomunikacji i IT.


Wśród respondentów badania spółki Randstad w wieku od 25 do 44 lat za najbardziej atrakcyjne branże uważane są: sektor surowców i paliw, branża inżynieryjna oraz elektrotechniczna. W grupie wiekowej 45-65 latsektor surowców i paliw oraz branże energetyczna i elektromechaniczna.

 

Anna Grabowska

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura