Bunt w PO przeciwko Budce? „Nie chcemy skrętu w lewo”

W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. Naprawy Rzeczypospolitej składający się z posłów KO. – Grupa jest w opozycji do Budki. Denerwuje ich marazm i nieróbstwo – twierdzi źródło portalu gazeta.pl.
 Bunt w PO przeciwko Budce? „Nie chcemy skrętu w lewo”
fot. Flickr / Platforma Obywatelska RP / Domena publiczna


W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. Naprawy Rzeczypospolitej, w którego skład mają wchodzić przeciwnicy szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Przewodniczącą zespołu jest Joanna Kluzik-Rostkowska, zaś wiceszefem Sławomir Neumann.

– Po wyborach w PO ludzie wspierający Siemoniaka spotykali się i dyskutowali. Tak to się rodziło. Po wielu miesiącach stagnacji w Platformie powołali w końcu własny zespół w Sejmie. Grupa jest w opozycji do Budki. Denerwuje ich marazm i nieróbstwo – stwierdziła w rozmowie z portalem gazeta.pl zorientowana osoba z PO.

– W tym zespole, choć ludzie nieraz mają liberalne poglądy, to jest powszechne przekonanie, że Platforma musi być w centrum i nie może skręcić w lewo. Musimy zarzucić centrową kotwicę. Zapisywaliśmy się do PO jako partii centrum i nie chcemy skrętu w lewo – dodało źródło serwisu.

Portal zwraca także uwagę, że jesienią 2021 roku odbędą się wybory regionalnych władz PO, podczas których Borys Budka może napotkać duży problem - według doniesień serwisu, zbuntowani posłowie mogą wysunąć postulat, aby nowy przewodniczący był wybrany razem z szefami terenowymi.

– Będzie dyskusja o tym, czy da się wygrać wybory z Borysem Budką jako liderem. Teraz to wygląda tak, że szefostwo PO robi konferencje, często zresztą po publikacjach w mediach, i ma nadzieję, że TVN24 da ich na pasek. Widać, że z Budki nie będzie lidera. Ze Schetyną można się nie zgadzać, ale on, choć jest szeregowym posłem, to jak coś powie, to odbija się to większym echem – twierdzi rozmówca portalu gazeta.pl.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura