REKLAMA

„Pewien członek władz PO wezwał mnie…”. Zaskakujący wpis redaktora naczelnego Onetu

Kością niezgody stał się artykuł o Jadwidze Kaczyńskiej - matce Lecha i Jarosława Kaczyńskich.
 „Pewien członek władz PO wezwał mnie…”. Zaskakujący wpis redaktora naczelnego Onetu
/ fot. YouTube / Plejada


„Dziś rano byłem świadkiem tego, jak wygląda śmierć debaty publicznej w Polsce. To jedna z najważniejszych ofiar koszmarnego podziału w polskiej polityce. Opublikowaliśmy dziś w Onecie prostą, zwięzłą sylwetkę p. Jadwigi Kaczyńskiej. Ludzie szukają o niej informacji w necie w związku oczywiście z politycznym wystąpieniem jej syna na mszy z okazji rocznicy jej śmierci. Wiemy to, bo na tym polega nasza praca. Ludzie szukają informacji, więc obowiązkiem mediów jest je dostarczyć — to jedna z najprostszych zasad, jakimi kierują się media na całym świecie. Wolne media, pamiętacie?” – napisał na Facebooku redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Dziennikarz wyznał, że zaraz po publikacji został zaatakowany przez zwolenników opozycji za to, że „wchodzicie w d***ę PiS-owi”.

„Anonimy na Twitterze mało mnie grzeją, wszystkie partie mają swoich trolli i swoich anonimowych fanatyków, to normalnie. Dziś do tego ataku przyłączyli się jednak ludzie, którzy na Twitterze piszą pod nazwiskiem. “To lizusostwo” — napisał pewien człowiek, które analizy polityki zagranicznej bardzo cenię. Pewien członek władz Platformy Obywatelskiej w Kielcach wezwał mnie, żebym zdjął tekst. “Bartek, miej cohones!!” — napisał (tak, z dwoma wykrzyknikami i to czerwonymi) pan, którego na oczy nigdy w życiu nie widziałem. Tak właśnie wygląda śmierć debaty publicznej. Napiszemy tekst, który nie podoba się jednej stronie, okazuje się, że wypełniamy polecenia od samej Angeli Merkel (kiedyś dostałem anonimowy email od pana, który twierdził, że nagrał moje rozmowy telefoniczne z panią kanclerz, niestety nigdy nie przysłał mi nawet fragmentu) i w ogóle nie jesteśmy Polakami (co napisał osobiście do mnie jeden z najwyższych rangą urzędników w tym kraju)” – pisze Węglarczyk.

„Polityk Platformy Obywatelskiej oskarżył mnie dziś o »genetyczny symetryzm«. Najśmieszniejsze jest to, że on uważa, że jest lepszy od panów Tarczyńskiego czy Kowalskiego, bo ma flagę UE w profilu” - dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura