Nieoficjalnie. W styczniu publikacja wyroku TK ws. aborcji eugenicznej? „Ścierają się dwie opinie”

Jak podał dziennik „Rzeczpospolita” publikacja wyroku TK z 22 października 2020 roku dotyczącego aborcji może nastąpić jeszcze w styczniu. Zdaniem dziennikarzy „Rz”, w Zjednoczonej Prawicy ścierają się „dwie opinie”, w pierwszej publikacja miałaby nastąpić teraz, w drugiej należałoby z nią poczekać do zakończenia antypandemicznych obostrzeń.
zdjęcie ilustracyjne Nieoficjalnie. W styczniu publikacja wyroku TK ws. aborcji eugenicznej? „Ścierają się dwie opinie”
zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Sporządzenie przez TK uzasadnienia, a później publikacja kontrowersyjnego wyroku TK z 22 października 2020 roku dotyczącego aborcji to sprawa, którą Zjednoczona Prawica ma – jak dowiedziała się gazeta – rozstrzygnąć niezwłocznie. Prace nad uzasadnieniem w TK trwają i znajdują się na finiszu. Po sporządzeniu uzasadnienia, PiS zapowiadało jego opublikowanie.

Z kolei Radio Maryja zacytowało wypowiedź posła Tomasza Rzymkowskiego w tej sprawie:
„Rzecz się rozbija o uzasadnienie wyroku, bardzo istotne z racji na tzw. kwestię ciąż letalnych, czyli takich, których dzieci są obarczone wadami rozwojowymi i na tyle poważnymi iż zagrażają życiu i zdrowiu kobiety, a dzieci same nie są w stanie samodzielnie żyć poza łonem matek. Z racji na uzasadnienie wyroku oczekujemy na jego nadesłanie do Kancelarii Premiera RP celem publikacji w stosowym dzienniku urzędowym. Moim zdaniem, nikt nie kalkuluje tego, kiedy (z racji na ewentualne demonstracje uliczne) należy opublikować wyrok” – wyjaśnił poseł Rzymkowski.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura