REKLAMA

Stołeczny ratusz alarmuje ws. smogu: "Unikajmy wietrzenia pomieszczeń". Publicyści kpią pisząc o HGW

Rzecznik ratusza Karolina Gałecka ostrzega mieszkańców Warszawy przed wysokiem stężeniem pyłów. Zalecane jest nawet powstrzymanie się od wychodzenia z domu i wietrzenia mieszkań. Do sprawy zanieczyszczenia odnieśli się także publicyści.
Hanna Gronkiewicz-Waltz Stołeczny ratusz alarmuje ws. smogu:
Hanna Gronkiewicz-Waltz / YT print screen/OnetNews

 

"W Warszawie odnotowaliśmy dzisiaj wysokie stężenie pyłów zawieszonych. Dobowe stężenie PM10 może przekroczyć poziom alarmowy (100 ug/m3). Unikajmy przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń. Apelujemy szczególnie do kobiet w ciąży, rodzin z małymi dziećmi i osób starszych" - ostrzega rzecznik warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Przypominamy, że Warszawa znalazła się na liście dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast na świecie.

"A teraz mały quiz. Kto był prezydentem m. st. Warszawy kiedy wydano zgodę deweloperce na zabudowę klinów napowietrzających, co skutkuje fatalnym smogiem w stolicy?" - zapytał dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW, podając w sondzie dwie możliwości: Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz Hannę Gronkiewicz-Waltz.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz jest przewodniczącą misji "Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta" przy Komisji Europejskiej" - przypomniał Jan Śpiewak.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura