REKLAMA

"Każde życie jest darem dla świata". Donald Trump ustanowił 22 stycznia Dniem Świętości Życia Ludzkiego w USA

"Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga. (...) W Narodowym Dniu Świętości Ludzkiego Życia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany"- napisał Donald Trump w wydanym oświadczeniu.
Donald Trump
Donald Trump / pixabay.com

 

Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga. (...) W Narodowym Dniu Świętości Ludzkiego Życia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany

- napisał Donald Trump.

"Mija blisko 50 lat od decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe przeciwko Wade. To niezgodne z konstytucją orzeczenie obaliło stanowe prawa, które zakazywały aborcji i doprowadziło do śmierci ponad 50 milionów niewinnych ludzi..." - dodał.

"Przywrócenie kultury szacunku dla świętości życia jako narodu ma fundamentalne znaczenie dla rozwiązania najpilniejszych problemów naszego kraju" - stwierdził.

"...moim ogromnym przywilejem było bycie pierwszym prezydentem w historii, który wziął udział w Marszu dla Życia i to motywuje moje działania mające na celu poprawę systemu adopcji i opieki zastępczej w naszym kraju, zapewnienie większych funduszy na badania nad zespołem Downa i rozwój usług zdrowotnych dla samotnych matek" -uznał.

"... niektórzy w Waszyngtonie walczą o utrzymanie Stanów Zjednoczonych wśród nielicznych narodów - w tym Korei Północnej i Chin - które zezwalają na późne aborcje po 20 tygodniach. Dołączam do niezliczonych innych, którzy uważają, że jest to moralnie i fundamentalnie złe" - deklaruje.

... JA, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, na mocy upoważnienia nadanego mi przez Konstytucję i prawa Stanów Zjednoczonych, niniejszym ogłaszam 22 stycznia 2021 r. Dzień życia człowieka. Dziś wzywam Kongres, aby przyłączył się do mnie w ochronie i obronie godności każdego życia ludzkiego, także tych, które jeszcze się nie narodziły

- ogłosił.

Całość proklamacji poniżej:

"Every human life is a gift to the world. Whether born or unborn, young or old, healthy or sick, every person is made in the holy image of God."

Opublikowany przez CBN News Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura