[VIDEO] Lewica uczciła pamięć dr Kinga „twerkiem”. W imię „dekolonizacji i deseksualizacji”

Amerykańska lewica przeprowadziła najbardziej kuriozalną kampanię polityczną roku? Nie tylko w Polsce trwa akcja w której – co wydawałoby się dość przewrotne – w imię wolności kobiet przed instrumentalnym traktowaniem pokazują one swoje wdzięki w Internecie. Ruch BLM postanowił uczcić pamięć męża stanu i zamordowanego afroamerykańskiego aktywisty dr Martina Luthera Kinga nagraniem „twerku” – czyli tańcem w którym kobieta trzęsie pośladkami. Na nagraniu Afroamerykanka jest ubrana w szorty w kolorach amerykańskiej flagi narodowej. O sprawie napisał portal breitbart.com.
fragment nagrania BLM/twerk [VIDEO] Lewica uczciła pamięć dr Kinga „twerkiem”. W imię „dekolonizacji i deseksualizacji”
fragment nagrania BLM/twerk
screen Instagram BLMatter

Miejsce nagrania nie jest przypadkowe. Jak podaje redakcja Breitbart – kobieta twerkowała przed Lincoln Memorial, Monumencie Waszyngtona, World War II Memorial. Również wskakując na elementy pomników. Przemierzała także schody na czworaka. Film ma być częścią „Dnia Pamięci Martina Luthera Kinga”. Materiał video zamieszczono na Instagramie. Opis filmu brzmi tak:
„Twerk o Waszyngtonie to deklaracja wolności i uzdrowienia. Opowiadanie się za dekolonizacją ciał czarnych kobiet w celu odzyskania dawnych, tańców wyzwolenia i dobrego samopoczucia. Przykładem było „Mam marzenie” wielkiego dr Martina Luthera Kinga Jr. wygłoszone podczas Marszu na Waszyngton w sprawie pracy i wolności. Wstyd nie jest nasz. Trauma pozostaje, otrząśnij się” [luźne tłumaczenie] – czytamy na profilu BLM.

 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura