"Ten atak ma na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego". Jakimowicz wydał oświadczenie ws. oskarżenia o gwałt

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski poinformował, iż dyrekcja TAI przeprowadziła postępowanie wyjaśniające dotyczące internetowych informacji na temat jednego ze współpracowników TVP Info - Jarosława Jakimowicza. Aktor wydał w tej sprawie oświadczenie.
YouTube/Telewizja Republika

- Gwiazda publicystyki TVP INFO miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020. Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji - informuje w mediach społecznościowych dziennikarz (obecnie nie związany z żadną redakcją) Piotr Krysiak. Choć nazwisko "gwiazdora TVP" nie pada w tekście, Onet.pl twierdzi, że sprawa dotyczy Jarosława Jakimowicza. Sam zainteresowany w rozmowie z portalem zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

Czytaj więcej: J. Jakimowicz oskarżony o gwałt? "Przysięgam na zdrowie moich dzieci, że nikogo nie zgwałciłem"

 

Dyrekcja TAI przeprowadziła postępowanie wyjaśniające dotyczące internetowych informacji na temat jednego ze współpracowników TVP Info. Nie stwierdzono nieprawidłowości w funkcjonowaniu redakcji publicystyki TVP Info. W toku postępowania dyrekcja TAI otrzymała poniższe oświadczenie

 

- informuje na Twitterze dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski, który do wpisu dołączył oświadczenie Jarosława Jakimowicza. Publikujemy je w całości.

 

W odpowiedzi na post Pana Piotra Krysiaka z dnia 18 stycznia 2021 r. opublikowany na portalu Facebook uprzejmie wyjaśniam, że zamieszczony opis "gwiazdy publicystyki TVP INFO" może sugerować, ze sprawa dotyczy mojej osoby - Jarosława Jakimowicza. Zaznaczam, że prawdą jest, iż rok temu brałem udział w imprezie Miss Generation 2020 na zaproszenie organizatora, jako gość specjalny. Jednakże opisywane zdarzenia przez Pana Piotra Krysiaka, a przekazane mu przez anonimową osobę w jego publikacji mijają się z prawdą. Podkreślam z całą stanowczością, że przedstawiona przez niego wersja wydarzeń w Hotelu Parisel Palac w Klimkach ewidentnie jest przekłamaniem, atakiem na moją osobę i ma na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego, w tym ze współpracy z Telewizją Polską, na co nadzieję wyraził sam autor kończąc swój post. Informuję również, że nic nie jest mi wiadomo o pozostałych zdarzeniach, które miały mieć miejsce poza hotelem. Nie mam też żadnej wiedzy, dotyczącej jakiegokolwiek postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Do dnia opublikowania postu nikt ze mną w tej sprawie się nie kontaktował. Reasumując powyższe post Pana Piotra Krysiaka godzi w moje dobre imię i cześć, i w związku z tym podejmę kroki prawne dla ochrony moich dobór osobistych

 

- napisał Jarosław Jakimowicz.

 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura