Służby sprawdzą media publiczne?

Telewizja Publiczna, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa znalazły się na liście sześćdziesięciu sześciu spółek Skarbu Państwa, których umowy niewykluczone, że zostaną skontrolowane przez służby.
 Służby sprawdzą media publiczne?
/ Wikipedia.org
Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się z prośbą do ministrów nadzorujących spółki Skarbu Państwa o udostępnienie dokumentacji z lat 2015-2016. Informacje mają dotyczyć tego z jakimi firmami zewnętrznymi wskazane spółki zawierały umowy i na jakie kwoty.

Pisma otrzymali ministrowie: rozwoju Mateusz Morawiecki, energii Krzysztof Tchórzewski, Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz, obrony narodowej Antonii Macierewicz, gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk, infrastruktury Andrzej Adamczyk, a także Piotr Naimski, pełnomocnik do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Pismo datowane jest na 15 września. 

Oprócz TVP, PAP i Polskiego Radia na liście spółek znalazły się m.in.: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Grupa Azoty, KGHM Polska Miedź, PKP, Poczta Polska, PLL LOT, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, czy Polska Grupa Zbrojeniowa.


IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe