REKLAMA

Konflikt w ekipie Hołowni po transferze Muchy? Szef lubelskich struktur odchodzi

Według doniesień portalu Onet, szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 Jakub Jakubowski zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji w reakcji na polityczny transfer Joanny Muchy, który miał się odbyć bez konsultacji z lokalnymi działaczami.
 Konflikt w ekipie Hołowni po transferze Muchy? Szef lubelskich struktur odchodzi
/ fot. PAP/Wojciech Olkuśnik


Dotychczasowa posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha poinformowała dziś podczas konferencji prasowej, że odchodzi z partii przyłącza się do projektu Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi – powiedziała.

Dzięki temu ruchowi projekt Hołowni będzie zdolny do utworzenia koła parlamentarnego, w którego skład będą wchodzić Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i senator Jacek Bury.
 


Szef lubelskich struktur odchodzi


Według doniesień portalu Onet, szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 Jakub Jakubowski zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji w reakcji na dzisiejszy transfer, który miał się odbyć bez konsultacji z lokalnymi działaczami.

„Oświadczam, że z dniem 20 stycznia 2021 roku z przyczyn osobistych i ze skutkiem natychmiastowym, składam rezygnację z funkcji Lidera Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050” – napisał na Facebooku.

„Rok temu dołączyłem do Ekipy Szymona, wiedząc że jestem gotów poświęcić jej część swojego życia. Chciałem pomóc nadawać polskiej polityce nową jakość, wspólnie z tysiącami zwykłych ludzi myślących: „Dość!”, zbudować coś innowacyjnego, zasypać podziały, rozmawiać, zauważać i kumulować dobrą energię. Dziś ta przygoda dobiega końca. Poznałem dziesiątki wspaniałych ludzi ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego, ze wszystkich innych województw i z zagranicy. Setki spotkań, tysiące działań, dziesiątki tysięcy wiadomości i miliony myśli o lepszej Polsce. To zostanie ze mną na zawsze! Dziękuję Wam za to. Dzięki Szymon!” – dodał.
 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura