Prokuratorzy szczepieni w pierwszej kolejności. Piotr Duda: Jestem zbulwersowany

- Moim zdaniem nie powinno się szczepić prokuratorów w pierwszej kolejności. Zrozumiałbym, gdyby to byli celnicy, sokiści, czy pracownicy handlu, którzy są bezpośrednio narażeni na zakażenie koronawirusem. Jestem tym zbulwersowany - powiedział w programie "Newsroom WP" Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność".
 Prokuratorzy szczepieni w pierwszej kolejności. Piotr Duda: Jestem zbulwersowany
fot. Robert Wąsik / Tygodnik Solidarność

- Ważne jest to, że odwróciła się tendencja, że jest zapotrzebowanie ze strony społeczeństwa na szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jako przewodniczący Solidarności codziennie otrzymuję pisma dotyczące poszczególnych grup zawodowych, które powinny być zaszczepione w pierwszej kolejności i mam z tym spory dylemat. Wiele ważnych grup zostało pominiętych szczepieniami w pierwszej kolejności. Jest powołany zespół ekspertów, który wraz z rządem podejmuje decyzje w tym temacie - podkreślił Piotr Duda.

- Moim zdaniem nie powinno się szczepić prokuratorów w pierwszej kolejności. Zrozumiałbym, gdyby to byli celnicy, sokiści, czy pracownicy handlu, którzy są bezpośrednio narażeni na zakażenie koronawirusem. Jestem tym zbulwersowany. Cały czas działamy w tym temacie. Dla nas bardzo ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i samych pracowników - dodał Piotr Duda.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura