REKLAMA

„Niech Bóg obdarzy Pana mądrością”. Co Papież przekazał prezydentowi Bidenowi?

Papież Franciszek w depeszy do nowego prezydenta USA Joe Bidena zapewnił go o modlitwie o to, by Bóg obdarzył go "mądrością i siłą w pełnieniu tego wysokiego urzędu". Zaapelował o poszanowanie praw i godności każdej osoby i wysiłek na rzecz pojednania narodu.
Joe Biden „Niech Bóg obdarzy Pana mądrością”. Co Papież przekazał prezydentowi Bidenowi?
Joe Biden / PAP/EPA/Melina Mara / POOL

W przesłaniu, opublikowanym przez Watykan w środę natychmiast po zaprzysiężeniu Joe Bidena papież złożył mu życzenia i napisał: "Niech pod Pana przywództwem Amerykanie dalej czerpią siłę ze wzniosłych politycznych, etycznych i religijnych wartości, które inspirowały naród od jego powstania".
Dodał następnie: "W czasie, gdy ciężkie kryzysy stojące przed naszą rodziną ludzką wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się o to, aby Pańskimi decyzjami kierowała troska o budowę społeczeństwa naznaczonego przez autentyczną sprawiedliwość i wolność oraz niewyczerpany szacunek dla praw i godności każdej osoby, zwłaszcza ubogiej, słabej i tych, którzy nie mają głosu".
"Proszę także Boga, źródło wszelkiej mądrości i prawdy, by kierował Pańskimi wysiłkami, by krzewić zrozumienie, pojednanie i pokój wewnątrz Stanów Zjednoczonych oraz między narodami świata w celu wspierania powszechnego dobra wspólnego" - zaznaczył Franciszek.
"Z tymi uczuciami - podkreślił - proszę o obfitość błogosławieństw dla Pana, Pańskiej rodziny i umiłowanego narodu amerykańskiego".

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura