REKLAMA

Zaskakujący wpis Hartwich ws. emerytur. Chwilę później tłumaczy: „Nie miałam na myśli tego, że…”

„Emerycie! Pamiętaj, że TWOJA 14. emerytura to pieniądze skradzione przez PiS osobom z niepełnosprawnościami” – stwierdziła w mediach społecznościowych posłanka KO Iwona Hartwich.
 Zaskakujący wpis Hartwich ws. emerytur. Chwilę później tłumaczy: „Nie miałam na myśli tego, że…”
/ fot. Twitter


Podczas środowego posiedzenia Sejmu głosowano m.in. nad poprawkami dotyczącymi budżetu na 2021 rok. Posłowie rozmawiali także o kwestii zapewnienia finansowania 14. emerytury. Sam minister finansów stwierdził niedawno, że rząd posiada wystarczające środki, aby wypłacić w tym roku tzw. czternastki.

Do świadczenia wypłacanego przez rząd Zjednoczonej Prawicy odniosła się w swoim wpisie posłanka KO Iwona Hartwich, mówiąc o „skradzionych przez PiS pieniądzach”

„Emerycie! Pamiętaj, że TWOJA 14. emerytura to pieniądze skradzione przez PiS osobom z niepełnosprawnościami” – napisała na Twitterze.


Wcześniej podobne słowa padły z ust Hartwich na mównicy Sejmowej. – Niech każdy emeryt w Polsce wie, że 14. emerytura będzie z krzywdy osób z niepełnosprawnościami – mówiła. „Skandaliczne słowa!” – pisał wtedy europoseł PiS Dominik Tarczyński.

 


Blisko godzinę po pierwszym wpisie Hartwich zamieściła kolejny, w którym wytłumaczyła swoje słowa.

„Nie miałam na myśli tego, że emeryci kogokolwiek okradają. Chodzi o to, że PiS zabrał pieniądze osobom z niepełnosprawnościami z funduszu solidarnościowego, który miał poprawić ich byt, a przeznaczył pieniądze na 14. emerytury” – czytamy.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura