[video] "Brutalnie zatrzymany" Kramek bohaterem mediów. Na tym filmie widać jak szarpie policjantów?

- Strajk Kobiet. Brutalne zatrzymanie Bartosza Kramka. "Został pobity" - krzyczy nagłówek Wirtualnej Polski - Proszę o skierowanie pilnych pytań w sprawie stanu Bartosza Kramka i tego co się dzieje na miejscu. Relacjonowanie protestów nie jest przestępstwem- napisała Alice Stollmeyer, szefowa brukselskiego NGO Defend Democracy - Dwie godziny temu w Polsce. Gdzie nawet samo relacjonowanie protestów stało się przestępstwem - Eleonora Mongelli, wiceprzewodnicząca Włoskiej Federacji Praw Człowieka - Polski rząd musi natychmiast przedstawić publicznie swoje stanowisko. Uważnie przyglądamy się temu, co dzieje się w Warszawie - napisał Frank Schwabe poseł do Bundestagu. A co widać na zamieszczonych w sieci filmach?
zatrzymanie Bartosza Kramka [video]
zatrzymanie Bartosza Kramka
TT Open Dialogue Foundation

Tak zajście wyglądało na filmie zamieszczonym przez znaną z wywoływania niepokojów w Polsce fundację "Otwarty Dialog". Przy okazji na zamieszczonym zdjęciu warto zwrócić uwagę na to jak był ubrany Bartosz Kramek

Co ciekawe film urywa się na początku zajścia z policjantami.

Tutaj człowiek ubrany łudząco podobnie do Bartosza Kramka sprawia wrażenie jakby kierował akcją. W stronę policjantów lecą śnieżki.

A na tym filmie wszystko wskazuje na to, że w tym samym miejscu, w którym zajście nagrywał Kramek człowiek ubrany w czapkę bejsbolówkę jak Kramek na innych zdjęciach i nagraniach, szarpie się z policjantami

W którym poważnym kraju człowiek szarpiący się z policjantami nie zostałby zatrzymany?

Dlaczego w "wiodących mediach" znajdziemy wyłącznie zdjęcia i nagrania z "brutalnego zatrzymania"?

- Policjanci zareagowali zdecydowanie, używając środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej. Podczas działań zatrzymano kilkanaście osób m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. (...) Niestety nie zabrakło agresywnego zachowania podczas dzisiejszych protestów. Wobec policjantów użyto gazu, jak również rzucano w nich różnymi przedmiotami. Jeden z policjantów doznał urazu głowy i został zabrany do szpitala.

- pisała warszawska policja na swoim profilu na Twitterze


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura