Billie Eilish i Rosalía w utworze „Lo Vas A Olvidar”

Laureatka Grammy Billie Eilish oraz Rosalía połączyły siły we wspólnym utworze „Lo Vas A Olvidar”. Hipnotyzujący kawałek pojawi się w specjalnym odcinku serialu „Euforia” HBO zatytułowanym „Part 2: Jules”. Za reżyserię klipu odpowiada Nabil. W teledysku pojawiają się Eilish i Rosalía.
Billie Eilish, Rosalia
Billie Eilish, Rosalia / Materiały prasowe

 

Zobacz oficjalny klip do „Lo Vas A Olvidar” tutaj:

19-letnia Billie Eilish, światowy fenomen muzyki pop, przeszła do historii w 2020 roku jako najmłodsza laureatka Grammy w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach. W 2021 otrzymała kolejne cztery nominacje, w tym za „everything i wanted” i „No Time To Die”, oficjalny motyw do filmu o Jamesie Bondzie. 63. ceremonia wręczenia Grammy odbędzie się 14 marca.

W lutym odbędzie się premiera wyczekiwanego filmu dokumentalnego „Billie Eilish: The World’s A Little Blurry” w reżyserii R.J. Cutlera. Film będzie dostępny od 26 lutego 2021 w Apple TV+. Oficjalny trailer dostępny tutaj:

 

 

Billie Eilish ogłosiła także premierę albumu fotograficznego zatytułowanego „BILLIE EILISH” – 11 maja. 

Rosalía spędziła większość 2020 roku pracując nad swoim kolejnym albumem, jednak zdążyła odnieść spektakularne sukcesy – drugi rok z rzędu zdobyła najwięcej nagród Latin Grammy, jak również współpracowała z takimi artystami jak Travis Scott, Bad Bunny oraz The Weeknd. Została także pierwszą artystką śpiewającą wyłącznie po hiszpańsku, która pojawiła się na okładce amerykańskiej edycji magazynu „Vogue” – autorką okładkowej sesji jest Annie Leibovitz. Dziennikarze „Rolling Stone” zamieścili nadchodzący album artystki na liście najbardziej wyczekiwanych wydawnictw 2021 roku.

Billie Eilish od czasu wydania debiutanckiego singla „Ocean Eyes” w 2015 została jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki za sprawą swojego brzmienia, które przełamuje wszelkie bariery gatunkowe popu. W 2019 ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie list sprzedaży w USA oraz 17 innych krajach. Okazał się też najchętniej streamowanym albumem roku. Materiał w całości został napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie Eilish, wspólnie z jej bratem Finneasem.  Billie przeszła do historii jako najmłodsza artystka z nominacjami i nagrodami w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach Grammy: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Otrzymała również statuetkę za Najlepszy popowy album wokalny. Eilish jest także najmłodszą artystką, która napisała i nagrała oficjalny motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”.

Rosalía zyskała rozgłos w 2018 roku za sprawą singla „Malamente (Cap.1: Augurio)” oraz albumu „El Mar Querer”. Fani na całym świecie zakochali się w jej fenomenalnym wokalu oraz umiejętności łączenia klasycznego flamenco i innych ponadczasowych hiszpańskich gatunków muzyki z R&B, hip-hopem, współczesnymi rytmami latyno-amerykańskimi i elektronicznymi bitami. Rosalía urzekła słuchaczy i krytyków także świetnym połączeniem sztuk wizualnych, walki o prawa kobiet, mody i choreografii. Dziennikarze muzyczni orzekli zgodnie, że Rosalía to „skomplikowany geniusz”, a jej „El Mal Querer” to „współczesny majstersztyk łamiący wszelkie możliwe granice (…) rezonujący jak fala uderzeniowa (…) który wyróżnia się praktycznie od wszystkiego w światowym popie”. W ciągu kolejnych dwóch lat Rosalía zdobyła Grammy, pierwszą w historii nominację do kategorii Najlepszy nowy artysta dla hiszpańskojęzycznego wykonawcy, osiem nagród Latin Grammy, w tym za Album roku i wiele innych wyróżnień. Trafiła na okładki wielu magazynów, wystąpiła na najważniejszych festiwalach świata – w Polsce można było oglądać ją na Open’er Festivalu. Jej teledysk był najchętniej oglądanym kobiecym klipem w YouTube w 2019. Płyta artystki znalazła się także w podsumowaniach najlepszych albumów dekady w takich magazynach jak „Rolling Stone”, „Billboard” czy „GQ”.

 M


 

POLECANE
Pilna decyzja MSZ ws. ambasadora Polski we Francji z ostatniej chwili
Pilna decyzja MSZ ws. ambasadora Polski we Francji

Rzecznik MSZ Maciej Wewiór przekazał w środę PAP, że decyzją szefa MSZ Radosława Sikorskiego ambasador Polski we Francji Jan R. został zwolniony z kierowania placówką do czasu wyjaśnienia wątpliwości. Sprawa ma związek z medialnymi doniesieniami o jego zatrzymaniu przez CBA.

 „Die Welt” ostro o Unii Europejskiej: „Nie sprawdziła się” z ostatniej chwili
„Die Welt” ostro o Unii Europejskiej: „Nie sprawdziła się”

Na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” opublikowano krytyczny tekst dotyczący kondycji Unii Europejskiej. Autorzy zarzucają Brukseli biurokratyczny autorytaryzm, nieskuteczność w kluczowych kryzysach i oderwanie od realnych problemów gospodarki oraz obywateli. W tekście pojawiają się mocne tezy o Green Deal, polityce migracyjnej i braku demokratycznej legitymacji urzędników w Brukseli.

USA objęły sankcjami wizowymi byłego komisarza UE. Oburzenie w Brukseli z ostatniej chwili
USA objęły sankcjami wizowymi byłego komisarza UE. Oburzenie w Brukseli

Komisja Europejska zdecydowanie potępiła w środę decyzję administracji Donalda Trumpa o nałożeniu zakazu wjazdu do USA na byłego komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona oraz czterech szefów organizacji pozarządowych z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Prezydent Karol Nawrocki odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy SG na granicy z ostatniej chwili
Prezydent Karol Nawrocki odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy SG na granicy

Prezydent RP Karol Nawrocki spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej, stacjonującymi na wschodniej granicy Polski.

Tom Rose przekazał Polakom życzenia świąteczne od prezydenta Trumpa z ostatniej chwili
Tom Rose przekazał Polakom życzenia świąteczne od prezydenta Trumpa

Ambasador USA w Polsce Thomas Rose, składając w środę Polakom życzenia świąteczne w imieniu swoim oraz prezydenta Donalda Trumpa, podkreślił, że Boże Narodzenie to czas, w którym wszyscy ludzie mogą dziękować Bogu za błogosławieństwa wiary, rodziny i wolności.

KO wygrywa wybory, ale nie ma z kim rządzić, spadki największych. Zobacz najnowszy sondaż z ostatniej chwili
KO wygrywa wybory, ale nie ma z kim rządzić, spadki największych. Zobacz najnowszy sondaż

W środę opublikowano najnowsze badanie poparcia dla partii politycznych. Z sondażu United Surveys by IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że Koalicja Obywatelska wygrałaby wybory, jednak Donald Tusk właściwie nie miałby z kim utworzyć rząd - potencjalni koalicjanci właściwie nie wchodzą do Sejmu.

Zełenski ujawnił amerykański plan pełnego porozumienia pokojowego. Co zawiera? z ostatniej chwili
Zełenski ujawnił amerykański plan pełnego porozumienia pokojowego. Co zawiera?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że amerykański plan pokojowy, dotyczący zakończenia wojny rosyjsko-ukraińskiej, przewiduje zamrożenie konfliktu na obecnych liniach kontaktowych - poinformowały w środę media, w tym m.in. agencja AFP. Ukraiński prezydent rozmawiał z dziennikarzami we wtorek, ale wypowiedzi ze spotkania zostały opublikowane dopiero w środę. 

W Wigilię na straży bezpieczeństwa kraju stoi 20 tys. polskich żołnierzy z ostatniej chwili
W Wigilię na straży bezpieczeństwa kraju stoi 20 tys. polskich żołnierzy

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia na straży bezpieczeństwa państwa polskiego i naszych sojuszników stoi około 20 tysięcy żołnierzy - powiedział w środę wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z żołnierzami służącymi w Centrum Logistycznym Rzeszów-Jasionka.

Jest nowy ranking zaufania. Karol Nawrocki ponownie na czele [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Jest nowy ranking zaufania. Karol Nawrocki ponownie na czele [SONDAŻ]

W Wigilię portal Onet.pl opublikował grudniowy sondaż zaufania do polityków. Na pierwszym miejscu ponownie znalazł się prezydent Karol Nawrocki. W badaniu widać też powrót Jarosława Kaczyńskiego do pierwszej dziesiątki oraz pogarszającą się sytuację Mateusza Morawieckiego.

„Niech ucichną dzisiaj wszelkie spory”. Świąteczne życzenia Pary Prezydenckiej z ostatniej chwili
„Niech ucichną dzisiaj wszelkie spory”. Świąteczne życzenia Pary Prezydenckiej

Para Prezydencka skierowała do Polaków w kraju i za granicą życzenia świąteczne. W bożonarodzeniowym przesłaniu podkreślono znaczenie wspólnoty, tradycji oraz nadziei płynącej z Narodzenia Pańskiego. W komunikacie znalazły się także słowa wdzięczności dla osób pełniących służbę w święta.

REKLAMA

Billie Eilish i Rosalía w utworze „Lo Vas A Olvidar”

Laureatka Grammy Billie Eilish oraz Rosalía połączyły siły we wspólnym utworze „Lo Vas A Olvidar”. Hipnotyzujący kawałek pojawi się w specjalnym odcinku serialu „Euforia” HBO zatytułowanym „Part 2: Jules”. Za reżyserię klipu odpowiada Nabil. W teledysku pojawiają się Eilish i Rosalía.
Billie Eilish, Rosalia
Billie Eilish, Rosalia / Materiały prasowe

 

Zobacz oficjalny klip do „Lo Vas A Olvidar” tutaj:

19-letnia Billie Eilish, światowy fenomen muzyki pop, przeszła do historii w 2020 roku jako najmłodsza laureatka Grammy w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach. W 2021 otrzymała kolejne cztery nominacje, w tym za „everything i wanted” i „No Time To Die”, oficjalny motyw do filmu o Jamesie Bondzie. 63. ceremonia wręczenia Grammy odbędzie się 14 marca.

W lutym odbędzie się premiera wyczekiwanego filmu dokumentalnego „Billie Eilish: The World’s A Little Blurry” w reżyserii R.J. Cutlera. Film będzie dostępny od 26 lutego 2021 w Apple TV+. Oficjalny trailer dostępny tutaj:

 

 

Billie Eilish ogłosiła także premierę albumu fotograficznego zatytułowanego „BILLIE EILISH” – 11 maja. 

Rosalía spędziła większość 2020 roku pracując nad swoim kolejnym albumem, jednak zdążyła odnieść spektakularne sukcesy – drugi rok z rzędu zdobyła najwięcej nagród Latin Grammy, jak również współpracowała z takimi artystami jak Travis Scott, Bad Bunny oraz The Weeknd. Została także pierwszą artystką śpiewającą wyłącznie po hiszpańsku, która pojawiła się na okładce amerykańskiej edycji magazynu „Vogue” – autorką okładkowej sesji jest Annie Leibovitz. Dziennikarze „Rolling Stone” zamieścili nadchodzący album artystki na liście najbardziej wyczekiwanych wydawnictw 2021 roku.

Billie Eilish od czasu wydania debiutanckiego singla „Ocean Eyes” w 2015 została jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki za sprawą swojego brzmienia, które przełamuje wszelkie bariery gatunkowe popu. W 2019 ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie list sprzedaży w USA oraz 17 innych krajach. Okazał się też najchętniej streamowanym albumem roku. Materiał w całości został napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie Eilish, wspólnie z jej bratem Finneasem.  Billie przeszła do historii jako najmłodsza artystka z nominacjami i nagrodami w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach Grammy: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Otrzymała również statuetkę za Najlepszy popowy album wokalny. Eilish jest także najmłodszą artystką, która napisała i nagrała oficjalny motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”.

Rosalía zyskała rozgłos w 2018 roku za sprawą singla „Malamente (Cap.1: Augurio)” oraz albumu „El Mar Querer”. Fani na całym świecie zakochali się w jej fenomenalnym wokalu oraz umiejętności łączenia klasycznego flamenco i innych ponadczasowych hiszpańskich gatunków muzyki z R&B, hip-hopem, współczesnymi rytmami latyno-amerykańskimi i elektronicznymi bitami. Rosalía urzekła słuchaczy i krytyków także świetnym połączeniem sztuk wizualnych, walki o prawa kobiet, mody i choreografii. Dziennikarze muzyczni orzekli zgodnie, że Rosalía to „skomplikowany geniusz”, a jej „El Mal Querer” to „współczesny majstersztyk łamiący wszelkie możliwe granice (…) rezonujący jak fala uderzeniowa (…) który wyróżnia się praktycznie od wszystkiego w światowym popie”. W ciągu kolejnych dwóch lat Rosalía zdobyła Grammy, pierwszą w historii nominację do kategorii Najlepszy nowy artysta dla hiszpańskojęzycznego wykonawcy, osiem nagród Latin Grammy, w tym za Album roku i wiele innych wyróżnień. Trafiła na okładki wielu magazynów, wystąpiła na najważniejszych festiwalach świata – w Polsce można było oglądać ją na Open’er Festivalu. Jej teledysk był najchętniej oglądanym kobiecym klipem w YouTube w 2019. Płyta artystki znalazła się także w podsumowaniach najlepszych albumów dekady w takich magazynach jak „Rolling Stone”, „Billboard” czy „GQ”.

 M



 

Polecane