REKLAMA

„Jakiś łobuz podszywa się pode mnie!”. Pawłowicz apeluje

Serwis Albicla, który ma być polską odpowiedzią na giganty technologiczne, takie jak Twitter czy Facebook, przeżywa najazd fałszywych kont. Jedną z osób, którą to spotkało jest była poseł PiS, a obecnie sędzia TK Krystyna Pawłowicz.
 „Jakiś łobuz podszywa się pode mnie!”. Pawłowicz apeluje
/ fot. YouTube / Onet


20 stycznia środowiska związane z „Gazetą Polską” utworzyły serwis społecznościowy Albicla, który ma być polską odpowiedzią na giganty technologiczne, takie jak Twitter czy Facebook. Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, portal ma być „wyłomem w ścianie ideologicznego frontu”.

Według branżowego portalu Spider’s Web nowy serwis posiada wiele błędów technicznych, a także nie zaimplementowano w nim podstawowych zabezpieczeń. Zwrócono także uwagę na „najazd trolli, które podszywają się pod znane osoby, w tym polityków”.

„Warto też nadmienić, iż pojawiły się głosy, jakoby serwis nie informował odpowiednio o tym, że ustawia śledzące pomiędzy witrynami pliki cookies. W regulaminie usługi znalazły się zapisy informujące o tym, że nasze dane będą przetwarzane w celach marketingowych, ale prawnicy wyrażają wątpliwości co do ich zgody z polskimi przepisami” – czytamy.
 

Krystyna Pawłowicz apeluje


Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz poinformowała na Twitterze, że postanowiła założyć konto na nowym medium, lecz okazało się, że ktoś już wcześniej założył taki profil używając jej imienia, nazwiska, a także zdjęcia.

„Uwaga, uwaga! Wczoraj jakiś łobuz założył konto na Albicla, podszywając się pode mnie. Jest to fałszywe konto. W obliczu takiej sytuacji zmuszona byłam prosić swych obserwatorów na Twitterze o pomoc. Proszę o zgłaszanie oszusta. Blokuje mi wejście na to nowe medium” – czytamy we wpisie byłej posłanki PiS, a obecnie sędzi TK.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura