REKLAMA

"Antychrześcijańska obsesja (...) odrażające". Wpis Prokop-Paczkowskiej zgłoszony do prokuratury i Komisji Etyki

Relatywizowanie ludobójstwa jest odrażające - zgłaszam to do Komisji Etyki Poselskiej i do prokuratury - poinformował na Twitterze poseł Konfederacji Robert Winnicki odnosząc się do wpisu posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej nt. ludobójstwa chrześcijan w Etiopii.
/ screen YT - Elżbieta Subocz

Co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani

 

- informuje portal VaticanNews.va. Publikacja została udostępniona na Facebooku przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Właśnie tam sprawę skomentowała posłanka Lewicy, Małgorzata Prokop-Paczkowska. Trudno kulturalnie odnieść się do jej wpisu. 

Czytaj więcej: "Po co kościół się tam wpakował?". Posłanka Lewicy szokująco o morderstwie 750 etiopskich chrześcijan

 

Amok, obsesja, nienawiść. Tak bardzo często reagują politycy, media i celebryci z lewicy gdy rzucić hasło chrześcijaństwo czy chrześcijanie. Ostatnio jednak posłanka SLD od Biedronia, Małgorzata Prokop-Paczkowska, przekroczyła wszystkie granice

 

- komentuje poseł Konfederacji Robert Winnicki.

 

Ciężko tę postać antychrześcijańskiej obsesji skomentować. Porównajmy więc. Wyobraźmy sobie, że jest informacja o wymordowaniu przez Niemców 750 Żydów, pod synagogą, w której ci chcieli się schronić. Co napisałaby poseł lewicy? „A po co sprowadzali się do Europy?”

Relatywizowanie czy usprawiedliwianie ludobójstwa jest czymś absolutnie odrażającym. Zwłaszcza jeśli robi to parlamentarzysta. Dlatego zgłaszam tę sprawę do Komisji Etyki Poselskiej i do prokuratury

 

- informuje parlamentarzysta. 

 

Ale są jeszcze inne aspekty.
Gdy pisze, że „[KK] nie uszanował miejscowych wierzeń” to właściwie co to ma znaczyć? Sami sobie winni, po co się nawracali? Czy to oznacza, że jak w Polsce jakiś niechrześcijanin oberwie za swoją religię to poseł lewicy wzruszy ramionami?

Na koniec „perełka” w tym szambie. Antychrześcijańskie obsesje lewicy b. często łączą się z nieznajomością faktów bądź celowym zakłamywaniem rzeczywistości. W tym przypadku, śledząc inne wypowiedzi lewicowej posłanki, zakładam, obok nienawiści, raczej ignorancję i głupotę

 

- pisze Winnicki. 

 

Otóż - ofiary nie byly katolikami. Schroniły się w katedrze Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Aksum. To jedna z najważniejszych świątyń wyznania liczącego sobie +- 1700 lat! Historia i tożsamość narodowa Etiopii jest z nim spleciona tak mocno jak to tylko możliwe. 

Zamordowani są potomkami tych, którzy przyjmowali chrześcijaństwo 300 lat przed powstaniem islamu i 600 lat przed chrztem Polski. Ich kościół jest niezależny, ma unikalny język liturgiczny, nieznane w katolicyzmie obrzędy. Nie ma w Etiopii bardziej „miejscowego wierzenia”. 

Ręce opadają. Postaram się żeby ten przykład nienawiści, obsesji i głupoty lewicy nie został bezkarny i liczę na odpowiedzialną postawę Komisji Etyki oraz prokuratury. 

 

- podsumował poseł.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura