"Prosze o pilne zaangażowanie". Apel siostry Polaka ze szpitala w Plymouth

"Paszport dyplomatyczny dla Polaka, który w śpiączce przebywa w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii jest przygotowywany, to kwestia godzin" - przekazał w czwartek wieczorem wiceszef MS Marcin Warchoł. Teraz o pomoc i zaangażowanie premiera Morawieckiego apeluje siostra Polaka.
zrzut ekranu z serwisu YouTube

Chodzi o R.S. - mężczyznę w średnim wieku (jego personalia nie mogą być publikowane ze względu na dobro rodziny), który od kilkunastu lat mieszka w Anglii i który 6 listopada 2020 r. doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny.

Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

Panie Premierze @MorawieckiM proszę o pilne zaangożowanie się w sprawę mojego brata! Wierzymy, że @msz podejmuje wszelkie działania aby mu pomóc

- napisała na Twitterze siostra Polaka, który głodzony jest na śmierć w szpitalu w Wielkiej Brytanii. 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura