REKLAMA

Włochy: Śmierć 10-latki po próbie wykonania challenge'u na TikToku. Rząd blokuje aplikację

We Włoszech opinia publiczna żyje tematem śmierci 10-latki, która zmarła w wyniku próby wykonania challange'u na TikToku. Tragedia doczekała się reakcji rządu, który zaostrzył regulacje dotyczące dostępu aplikacji dla nieletnich użytkowników.
 Włochy: Śmierć 10-latki po próbie wykonania challenge'u na TikToku. Rząd blokuje aplikację
/ pixabay.com

Rodzice zmarłej dziewczynki poinformowali media, że ich córka brała udział w tzw. "blackout challenge" na TikToku. "Zabawa" polegała na... zakładaniu sobie paska na szyję i wstrzymania oddechu podczas nagrywania się na telefonie. Dziewczynka podduszała się tak długo, aż doszło do zatrzymania akcji serca. Gdy 5-letnia siostra znalazła ją nieprzytomną na podłodze, od razu zaalarmowano o zdarzeniu służby; dziecko zostało przewiezione do szpitala, niestety z powodu niedotlenienia mózgu nie udało się jej uratować.

 

TikTok był jej światem

 

- powiedział ojciec zmarłej dziewczynki. 

Prokuratorzy wszczęli dochodzenie w sprawie możliwego podżegania do samobójstwa i sprawdzają, czy ktoś skłonił ją do wzięcia udziału w wyzwaniu. 

Sprawa doczekała się także reakcji rządu. Włoski organ nadzorujący prywatność danych nakazał administratorom aplikacji TikTok zablokować konta wszystkich użytkowników we Włoszech, których wieku nie jest w stanie zweryfikować. Urzędnicy w oświadczeniu przekazali, że chociaż TikTok zobowiązał się zakazać rejestrację dzieci poniżej 13 roku życia, to jednak łatwo było obejść tę zasadę. W efekcie teraz TikTok został zmuszony do zablokowania wszystkich niezweryfikowanych kont użytkowników co najmniej do 15 lutego w oczekiwaniu na dalsze etapy postępowania. 

 

"Prywatność i bezpieczeństwo są absolutnymi priorytetami dla TikTok i stale pracujemy nad wzmocnieniem naszej polityki, naszych procesów i naszych technologii, aby chronić naszą społeczność i młodszych użytkowników w szczególności" 

 

- skomentowała rzeczniczka prasowa aplikacji TikTok. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura