REKLAMA

Kto w imieniu UE odwiedzi Moskwę na zaproszenie Ławrowa? Nazywał Nord Stream 2 „prywatnym projektem”

Szef unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell poinformował w poniedziałek, że uda się do Rosji w pierwszym tygodniu lutego na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Po raz kolejny zaapelował o uwolnienie Aleksieja Nawalnego.
Moskwa - Kreml Kto w imieniu UE odwiedzi Moskwę na zaproszenie Ławrowa? Nazywał Nord Stream 2 „prywatnym projektem”
Moskwa - Kreml / pixabay

"Poinformowałem Radę UE o swoim zamiarze odwiedzenia Moskwy, korzystając z zaproszenia od ministra Ławrowa. Będzie to miało miejsce w pierwszym tygodniu lutego. Będzie to dobra okazja, żeby przedyskutować z moim rosyjskim odpowiednikiem wszystkie ważne tematy (...) a także odbyć strategiczną rozmowę o naszych relacjach z Rosją, ponieważ Rada Europejska w marcu będzie miała sesję poświęconą tej kwestii" - oznajmił Borrell w poniedziałek podczas konferencji prasowej po Radzie do Spraw Zagranicznych.

"Aresztowanie Nawalnego i zdławienie demonstracji poparcia dla niego Rada uznała za całkowicie nieakceptowalne. Potępiła masowe zatrzymania i brutalność policji. Apelujemy do Rosji o wypuszczenie pana Nawalnego i innych zatrzymanych" - dodał.

Co warte przypomnienia, Josep Borrell twierdził podczas debaty w PE, iż: „budowa gazociągu Nord Stream 2 to projekt prywatny; nie możemy uniemożliwić jego budowy”. Będzie twardym negocjatorem?


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura