Prof. Wawrzyk działa ponad podziałem. „Chciałbym się spotkać ze wszystkimi klubami”

Bardzo chciałbym spotkać się ze wszystkimi klubami senackimi i przedstawić swoją wizję pełnienia urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w poniedziałek powołany przez Sejm na RPO, kandydat PiS, wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. "Mam nadzieję, że uda mi się przekonać senatorów moim wystąpieniem na posiedzeniu komisji" - powiedział Wawrzyk, pytany w Polskim Radiu 24 o poparcie jego kandydatury przez Senat.
Prof. Piotr Wawrzyk oraz Przew. Piotr Duda Prof. Wawrzyk działa ponad podziałem. „Chciałbym się spotkać ze wszystkimi klubami”
Prof. Piotr Wawrzyk oraz Przew. Piotr Duda
"Solidarność"

Wawrzyk zaznaczył, także że pozostaje do dyspozycji senackich klubów. "Bardzo chciałbym się także spotkać ze wszystkimi klubami i przedstawić swoją wizję pełnienia urzędu" - podkreślił. Sejm powołał w ubiegły czwartek Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór ten, zgodnie z przepisami, musi jeszcze zaakceptować Senat.

RPO powołuje Sejm za zgodą Senatu na wniosek marszałka Sejmu albo grupy 35 posłów. Jeżeli Senat odmówi wyrażenia zgody na powołanie Rzecznika (na podjęcie uchwały wyrażającej zgodę lub sprzeciw ma miesiąc), Sejm powołuje na to stanowisko inną osobę.

 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura