"Przygotowują się na sprzedaż". Pracownicy TVN wściekli

Trwają gorące chwile w redakcji na ulicy Wiertniczej. Jak informują dziennikarze „Wirtualnych Mediów” TVN Discovery Polska rozesłał do pracowników ankiety ws. współpracy z innymi konkurencyjnymi firmami.
screen YT plansza TVN
screen YT plansza TVN
screen YT plansza TVN

Przypomnijmy, że poprzednio już szeroko w mediach była opisywana sprawa szykujących się w grupie TVN Discovery zwolnień, oraz nieoficjalnych doniesień o sprzedaży grupy. Obecnie rozesłano do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innym firmami – potencjalnymi konkurentami dla TVN’u. Co ciekawe, w wysłanej wiadomości miał się także znajdować dokument, w którym wskazano że za konflikt interesów uznaje się zatrudnienie członka rodziny, czy randki ze współpracownikami.

Jak wskazuję wirtualnemedia.pl „spółka chce widzieć o „wszelkich interesach biznesowych niepowiązanych z zatrudnieniem w Discovery”. Może to być np. własny kanał na YouTube, podcast, udział w startupie czy np. własna działalność gospodarcza”.  
Pracownicy TVN są niezadowoleni z faktu otrzymanej ankiety. Jak cytują „Wirtualne Media” jeden z dziennikarzy stwierdził:

„większość ludzi pracuje na śmieciówkach, niektórzy zarabiają połowę tego co kasjerka w Biedronce, podwyżek od dawna nie było (…) pracodawca zabiera się z inwigilację”.

Inny pracownik podkreślił z kolei o działaniu TVN „przygotowuje się pod sprzedaż, by pokazać jak mało kosztuje firma w Polsce”.

Jak do artykułu ustosunkował się Dział Prasowy TVN Discovery?

„Jeżeli aktywność jest zgodna z zasadami etyki dziennikarskiej oraz nie stanowi potencjalnego konfliktu interesów, dziennikarze będą mogli jak dotychczas współpracować z innymi podmiotami przy organizacji wydarzeń” – czytamy w komentarzu.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura