Inwestorzy nie chcą Putina? Rosja odnotowała 5-krotny spadek inwestycji zagranicznych

W ciągu 9 miesięcy 2020 roku napływ zagranicznych inwestycji do Federacji Rosyjskiej spadł 5-krotnie wynosząc 4,7 mld USD. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to 24,2 mld USD - poinformowała "Rzeczpospolita". Władimir Putin przesuwa swój mocarstwowy plan „100 celów społeczno-ekonomicznych”. Niektórzy pisali o Rosji jako „najlepiej radzącym” sobie kraju z kryzysem pandemicznym.
Władimir Putin Inwestorzy nie chcą Putina? Rosja odnotowała 5-krotny spadek inwestycji zagranicznych
Władimir Putin
Screen YouTube Business Insider

Zdruzgotana w 2020 roku rosyjska ekonomia spowodowała rewizję planów politycznych Kremla. Nawet „The Moskow Times” pisze, że Rosja nie dołączy do pięciu największych gospodarek świata. Plan rozwoju gospodarki szacowany na 2024 rok został przesunięty o kolejną „sześciolatkę” i w teorii ma się zakończyć w 2030 roku. Poziom napływu inwestycji zagranicznych pokazuje, że część mediów uwierzyła w propagandę sukcesu prosto z Kremla.

W ciągu 9 miesięcy 2020 roku napływ zagranicznych inwestycji do Federacji Rosyjskiej spadł 5-krotnie wynosząc 4,7 mld USD. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to 24,2 mld USD.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura