[video] "Dopracowany. Strzelało mi się cudownie. Brawka wielkie". Eksperci o karabinku MSBS GROT

- Flagowy polski karabinek Grot rdzewieje, przegrzewa się, zapiaszczony zacina się, kolba pęka przy uderzeniu, niektóre usterki uniemożliwiają strzelanie – wynika z testów, jakie przeprowadzili eksperci - napisał dziś Onet, portal należący do koncernu Ringier Axel Springer. Do publikacji odniósł się rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak. Oświadczenie rzecznika publikujemy w całości. A tymczasem, jak donosił kilka dni temu portal branżowy Defence24.pl: "Siły Zbrojne Ukrainy prowadzą zaawansowane negocjacje z bliżej nieokreślonym europejską spółką przemysłu zbrojeniowego w sprawie potencjalnego pozyskania karabinka automatycznego kal. 5,56 mm dla ukraińskiej armii...". Rzecznik prasowy dowództwa WOT płk. Marek Pietrzak zmiażdżył manipulacje Onetu. A jak oceniają broń eksperci?
strzelanie z karabinku GROT [video]
strzelanie z karabinku GROT / Screen YouTube Strzelnica TV

Czytaj również: "Klikbajty ważniejsze". Płk Marek Pietrzak punkt po punkcie rozbija manipulacje Onetu ws. karabinka GROT

Oto nagranie branżowego kanału Strzelnica.TV z 2017 roku z Mikołajkowego Pikniku Strzeleckiego IKEM.

- Karabinek obserwuję od 2008 czy 2009 roku. Konstrukcja zmieniła się diametralnie. To co jest w tej chwili wprowadzane do Wojsk Obrony Terytorialnej jako GROT nie daje się porównać z tym co było na samym początku. Idea została zachowana, natomiast pod każdym innym względem broń została przekonstruowana. Ja mu bardzo kibicuję. Dla mnie jest to bardzo fajna broń. Oczywiście wymaga doszlifowania pewnych elementów, największe wątpliwości budzi przełącznik rodzaju ognia, który nie pracuje w trybie 90 stopni tylko 45 stopni.

- mówił szef branżowego magazynu z militariami FragOut Michał Sitarski

- Podoba mi się modułowość, to że możemy go sobie konfigurować tak naprawdę pod strzelca, czy to mówimy o strzelcu sportowym czy bojowym. Liczę, że ten karabin trafi na rynek cywilny, bo chciałbym zobaczyć strzelców, czy na treningach, czy na zawodach sportowych. Konstrukcja jest naprawdę obiecująca i daje duże możliwości

- mówił Piotr "Ikem" Walerysiak szef firmy szkoleniowej oferującej szkolenia z posługiwania się bronią palną

- Rozwojowi tej konstrukcji przyglądałem się naprawdę od samego początku. Pierwszy wygląd MSBSa wołał o pomstę do nieba. To co widzimy teraz jest dopracowane w każdym szczególe. Jak mi się z niego strzelało? Cudownie. Naprawdę jest bronią przyjazną jeśli chodzi o manipulowanie i bardzo przyjazną jeśli chodzi o strzelanie (...) Bardzo się cieszę, że mogłem dziś postrzelać z tej konstrukcji. Fabryka Broni w Radomiu - brawka wielkie.

- mówił dziennikarz telewizyjny i radiowy oraz strzelec sportowy Michał Kwiatkowski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe