REKLAMA

TruthAboutCamps.eu. IPN upowszechnia wiedzę na temat niemieckich obozów w wielu językach

Mamy nadzieję, że strona, którą udostępniamy w rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, spełni nasze oczekiwania i przyczyni się do wyeliminowania fałszującego prawdę historyczną pojęcia „polskich” obozów śmierci czy zagłady – podkreśla pracownik Biura Badań Historycznych IPN dr hab. Sławomir Kalbarczyk na nowoutworzonej stronie truthaboutcamps.eu.
 TruthAboutCamps.eu. IPN upowszechnia wiedzę na temat niemieckich obozów w wielu językach
/ truthaboutcamps.eu


„Witryna edukacyjna IPN przedstawiająca informacje o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych utworzonych przez III Rzeszę na ziemiach okupowanej Polski w latach 1939–1945” – czytamy we wpisie na Twitterze Instytutu Pamięci Narodowej.
 


Jak podkreślono, misją strony jest przyczynienie się do „wyeliminowania fałszującego prawdę historyczną pojęcia »polskich« obozów śmierci czy zagłady”.

„To, że historycznie błędne, a dla Polaków także obraźliwe pojęcie »polskich« obozów śmierci lub zagłady wciąż pojawia się w różnych wypowiedziach i publikacjach, nie może być obojętne Instytutowi Pamięci Narodowej, którego powinnością jest szerzenie wiedzy o najnowszej historii Polski. W ramach tej misji stworzyliśmy portal internetowy »Niemieckie obozy w Polsce«. Jego przesłanie jest jasne i zgodne z prawdą historyczną: nie było »polskich« obozów zagłady, śmierci czy obozów koncentracyjnych. Były to obozy niemieckie, gdyż założyli je i zarządzali nimi Niemcy, sprawujący w okupowanej Polsce krwawe rządy” – czytamy.
 

 


Stronę TruthAboutCamps.eu możemy czytać w języku angielskim, niemieckim, francuskim, bułgarskim, słowackim, włoskim, litewskim, węgierskim, ukraińskim, a także czeskim.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura