REKLAMA

Wstrząsające kulisy! Były pracownik Sorosa - sędzia ETPCz nie pomógł ratować Polaka w Plymouth?

Dr Grégor Puppinck, dyrektor Europejskiego Centrum Prawa i Praworządności (ECLJ) specjalizujący się w kwestiach bioetyki w prawie międzynarodowym zarzucił sędziemu ETPCz bierność w sprawie losu Pana Sławka – Polaka zmarłego w szpitalu w Plymouth. „Porzucił na śmierć polskiego pacjenta” – pisze Puppinck.
zdjęcie ilustracyjne Wstrząsające kulisy! Były pracownik Sorosa - sędzia ETPCz nie pomógł ratować Polaka w Plymouth?
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Na stronie ECLJ znajduje się artykuł samego Puppincka, który jest wstrząsający. Z informacji, którymi dysponuje dyrektor ECLJ i które opublikował wyłania się obraz tragicznego losu opuszczonych pacjentów zagrożonych eutanazją.  Czytamy w nim ostre zarzuty:


„Yonko Grozev, jeden z byłych pracowników George'a Sorosa, który został sędzią ETPCz, właśnie (…)  porzucił na śmierć polskiego pacjenta, który pozostaje w śpiączce od listopada. Trybunał poinformował prawników pacjenta o swojej decyzji zwykłym pismem, uznając odwołanie za bezzasadne”

„Ten człowiek umiera z pragnienia i głodu, dołączając do losu Vincenta Lamberta, Alfiego Evansa i kilku innych, których sąd przed nim porzucił” [artykuł był publikowany gdy Polak jeszcze żył]

„Regulamin Trybunału stanowi, że żaden sędzia nie może uczestniczyć w rozpatrywaniu sprawy, jeśli między innymi „jego niezawisłość lub bezstronność może być zasadnie kwestionowana”. [Puppinck pisze w artykule, że Yonko Grozev był pracownikiem Open Society George’a Sorose’a]

„Trybunał stwierdził, że bezstronność jest definiowana jako brak uprzedzeń lub uprzedzeń ze strony sędziów (…) w tym względzie. Mimo to Prezes Sądu właśnie odrzucił wniosek o rewizję w dniu 19 stycznia 2020 roku, po prostu uznając za bezpodstawne „zarzuty” kwestionujące bezstronność Pana Grozeva, przypieczętowując tym samym los polskiego pacjenta” – czytamy w artykule.

Z informacji podawanych przez dr Puppincka wynika, że to Yonko Grozev miał stać za odrzuceniem wniosku pełnomocników rodziny Pana Sławka.

Pełny artykuł w języku angielskim znajduje się na stronie: https://eclj.org/euthanasia/echr/echr---a-soros-judge-abandons-a-polish-patient-to-his-death?lng=en&fbclid=IwAR2dwPsmyvUNTJ1wOCVGYz2NN7ffLpZEIwOyqxCbAZcKMabH-94mUCqWXYw

Artykuł nosi tytuł: „Sędzia od Sorosa porzucił Polskiego Pacjenta na śmierć”

Swoje zarzuty wobec Grozeva dr. Puppinck powtórzył w wywiadzie dla wpolityce.pl

Europejski Trybunał Praw Człowieka odniesie się do sprawy? Wyjaśnienia należą się rodzinie zmarłego, ale także wielu rodakom Pana Sławka, którzy modlili się za niego.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura