REKLAMA

Pitera bez ogródek o Budce. „Jest dość słaby, wyraźnie demonstruje to Schetyna”

Dość wyraźnie demonstruje to cały czas Grzegorz Schetyna. W tej chwili deklarując po odejściu Joanny Muchy wolę współpracy, pracy na rzecz PO i nie wiadomo co tam jeszcze, to widać w tym protekcjonalny stosunek do przewodniczącego Budki – uważa była minister w rządzie Donalda Tuska Julia Pitera.
 Pitera bez ogródek o Budce. „Jest dość słaby, wyraźnie demonstruje to Schetyna”
/ zrzut z ekranu


Wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej w audycji „Sedno Sprawy” w Radiu Plus skomentowała ostatnie wydarzenia mające miejsce w największej opozycyjnej partii. Jej zdaniem znalazła się ona w „bardzo dużym kryzysie”, a zarządza nią jedynie kilka osób. – To w dalszym ciągu dość wąska grupa, która o wszystkim decyduje i są członkowie, którzy się dość frustrują – stwierdziła.

Pitera nie szczędziła także słów krytyki pod adresem przewodniczącego Borysa Budki, który jej zdaniem jest „dość słaby”. – Dość wyraźnie demonstruje to cały czas Grzegorz Schetyna. W tej chwili deklarując po odejściu Joanny Muchy wolę współpracy, pracy na rzecz PO i nie wiadomo co tam jeszcze, to widać w tym protekcjonalny stosunek do przewodniczącego Budki. Więc chyba z tym autorytetem nie jest najlepiej – uważa była minister w rządzie Donalda Tuska.

Była europosłanka twierdzi również, że obecni politycy Platformy Obywatelskiej mają zbyt mało odwagi i boją się „mówić jasno i wyraźnie o swoich poglądach na jakikolwiek temat”.

– Polityk nie wszystkim podoba się jednakowo i nie wszystko co mówi wszystkim się podoba, trzeba to przyjąć do wiadomości. Mam wrażenie, że koledzy boją się jak ludzie zareagują, co powiedzą, jak elektorat zareaguje, czy przyjdzie, czy odpłynie, do jakiego elektoratu mówimy i tak dalej. Ja proponuję mówić to, co się myśli, uczciwie – powiedziała na antenie Radia Plus Julia Pitera.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura