REKLAMA

„Wzywam Panią i proszę o reakcję”. Tarczyński apeluje do Nowackiej ws. skandalicznego transparentu

Dlaczego Barbara Nowacka nie reaguje na tak barbarzyńskie hasła podczas proaborcyjnych strajków? – pyta na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 „Wzywam Panią i proszę o reakcję”. Tarczyński apeluje do Nowackiej ws. skandalicznego transparentu
/ fot. Facebook / Dominik Tarczyński


Podczas jednego z protestów mających miejsce po ogłoszeniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, jeden z uczestników trzymał transparent z napisem „Czas na kolejny Smoleńsk”.

Do sytuacji odniósł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który w swoim wpisie na Twitterze zaapelował do posłanki Koalicji Obywatelskiej Barbary Nowackiej o działanie w tej sprawie i potępienie takich haseł.

„Dlaczego Barbara Nowacka nie reaguje na tak barbarzyńskie hasła podczas proaborcyjnych strajków? Pani popiera te protesty!” – czytamy we wpisie Tarczyńskiego.

„To trzeba potępić Pani poseł w imię pamięci o wszystkich ofiarach. Pani ma szczególne prawo ale myślę, że także obowiązek. Wzywam Panią i proszę o reakcję” – dodał.
 

 

Protesty pod Trybunałem Konstytucyjnym


W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. TK orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją.

Tuż po tym, jak uzasadnienie ujrzało światło dzienne, wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura