REKLAMA

Szef MON: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić

Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla sobotniego "Superexpressu".
 Szef MON: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić
/ fot. PAP/Marcin Obara


Mariusz Błaszczak pytany przez "SE" o pismo MON, w którym resort miał namawiać do zaszczepienia się w I grupie. Według informacji medialnych, ci którzy tego nie będą chcieli zrobić, mają zapomnieć m.in. o awansach.

– Tu nic się nie zmieniło. Od początku sprawa była jednoznaczna. Żołnierzy obowiązują dokładnie takie same zasady, jak wszystkich obywateli. Wliczając w to oczekiwanie na swoją kolejkę oraz zasadę dobrowolności. Inną sprawą jest etos służby. Stawia on przed żołnierzami szczególne obowiązki wobec kraju i narodu – mówił szef MON.

Jak dodał, żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli. – Dlatego gotowość do przyjęcia szczepionki wydaje się tu naturalnym wyborem. Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 – powiedział Błaszczak.

Minister dopytywany, czy sam się zaszczepi, odpowiedział: – Oczywiście i namawiam każdego do tego samego.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura