REKLAMA

„Nowy Polski Ład” po pandemii. Prof. Maliszewski: Warto zacząć rysować scenariusze

To będzie ofensywa programowa, która angażuje rekordowe siły w polskiej polityce – komentuje nową strategię Mateusza Morawieckiego o nazwie „Nowy Polski Ład” szef Centrum Analiz Strategicznych prof. Norbert Maliszewski.
 „Nowy Polski Ład” po pandemii. Prof. Maliszewski: Warto zacząć rysować scenariusze
/ fot. TVP Info


Według informacji ujawnionych przez „Puls Biznesu” premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić w lutym nową strategię rozwoju gospodarczego o nazwie „Nowy Polski Ład”, która ma się opierać na 16 filarach. Są to m.in. zdrowie, rodzina, firma, inwestycja, praca, mieszkania, edukacja, a także klimat i środowisko.

Jak donosi „Puls Biznesu”, celem nowej strategii jest przede wszystkim pozyskanie nowego elektoratu - ludzi w średnim wieku i przed emeryturą, jak również mieszkańców małych i średnich miast.
 

„Warto zacząć rysować scenariusze”


Szef Centrum Analiz Strategicznych prof. Norbert Maliszewski w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl przyznał, że „nie może powiedzieć o planie więcej, niż powiedział do tej pory sam premier”.

– To będzie ofensywa programowa, która angażuje rekordowe siły w polskiej polityce. Pojawia się w momencie przewartościowania, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę, ponieważ są skoncentrowani przede wszystkim na pandemii. Zmieniły się uwarunkowania społeczno-gospodarcze, warto myśleć naprzód i zacząć rysować różnego rodzaju scenariusze po pandemii, na nowo definiować priorytety polityk państwa – stwierdził.

Zdaniem profesora będzie to próba „odpowiedzi na pewnego rodzaju bolączki, które doskwierały Polakom już przed pandemią, a w jej trakcie jeszcze bardziej wybrzmiały”.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura