REKLAMA

Vatican News: Watykan pośrednio zabiera głos ws. zagłodzonego Polaka

„Wykorzystywanie prawa do spowodowania śmierci chorych jest wynikiem postępującej praktyki eutanatycznej. Jest ona wynikiem kultury odrzucenia osób najbardziej bezbronnych i bezdusznej wydajności struktur opieki zdrowotnej” – czytamy w artykule opublikowanym w dzienniku L’Osservatore Romano, będącym nieoficjalnym głosem Stolicy Apostolskiej.
 Vatican News: Watykan pośrednio zabiera głos ws. zagłodzonego Polaka
/ fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

„Kiedy prawo staje się tyranem” – tak brzmi tytuł artykułu prof. Gabrielli Gambino, podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, opublikowanego w dzienniku L’Osservatore Romano, o którym mówi się, że jest nieoficjalnym głosem Stolicy Apostolskiej.

Choć w publikacji nie ma mowy o sprawie zagłodzonego na śmierć w Wielkiej Brytanii Polaka, to portal Vatican News zwraca uwagę, ze ten głos można odebrać, jako pośredni komentarz Watykanu.

Gambino zwraca uwagę, że na świecie coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy chorzy umierają z powodu braku wody i pożywienia, nie zaś z powodu swego terminalnego stanu. „Wskazuje, że decyzje podejmowane są coraz częściej przez lekarzy na podstawie wyroków sądów, które z góry dekretują wcześniejszą śmierć bazując na rzekomych ocenach przyjętych w »najlepszym interesie« pacjenta, który sam się nie może wypowiedzieć. Tym samym życie niektórych ludzi uznawane jest za mniej użyteczne, pożądane, potrzebne” – tłumaczy artykuł Vatican News.

Podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia w swoim tekście przypomniała także o tym, że fundamentalną zasadą medycyny jest ciągłość opieki, czyli gwarancja leczenia. Vatican News zwraca uwagę, że przypomina o tym list Kongregacji Nauki Wiary „Samaritanus bonus”.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura