REKLAMA

"Nowy polski ład". Pomysły gospodarcze, inwestycyjne, wsparcie dla rodzin. Niebawem PiS przedstawi nowy program

PiS przedstawi "nowy polski ład" najpewniej pod koniec lutego br. - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Według dziennika, pakiet rozwiązań jest szeroki - zawiera zarówno pomysły gospodarcze, jak i inwestycyjne oraz wsparcia dla rodzin.
/ Krystian Maj/KPRM

W czwartkowej rozmowie z telewizją "wPolsce.pl" wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że niedługo PiS przedstawi daleko idące i ambitne, w dalszym ciągu prospołeczne plany nastawione także na działania prorozwojowe, tzw. nowy ład."

Z informacji "Rz" wynika, że "nowy polski ład” zostanie najpewniej zaprezentowany pod koniec lutego tego roku.

"Najważniejsze postulaty nie trafiły jeszcze do obiegu publicznego, będą ustalana na poziomie ścisłego kierownictwa PiS" – podkreśla rozmówca dziennika. Z informacji "Rz" wynika jednak, że plan ten zawiera zarówno pomysły gospodarcze, jak i inwestycyjne oraz wsparcia dla rodzin. Zmiany mają dotknąć takich sfer jak edukacja, cyfryzacja, służba zdrowia, infrastruktura czy rozwój, planowanie przestrzenne, mieszkalnictwo.

Jeden z rozmówców dziennika zwraca uwagę, że mniejsza niż jeszcze kilka tygodni temu aktywność w mediach premiera Mateusza Morawieckiego wynika właśnie z tego, że jest zaangażowany w prace nad propozycjami wspólnie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrami i zespołami w rządzie.

"Prezentacja tego projektu będzie (poza kwestiami związanymi z koronawirusem oraz publikacją wyroku TK dotyczącego aborcji) być może najważniejszym politycznie wydarzeniem dla PiS w pierwszej połowie tego roku" - czytamy w "Rz".

Według "Rz" opozycja również szykuje własne inicjatywy. "Z naszych informacji wynika, że w nowym tygodniu Platforma Obywatelska również będzie chciała mieć swoje tematy. Nie jest wykluczone, że już wkrótce poznamy też niektóre pomysły z opracowywanych obecnie inicjatyw politycznych i programowych. Swoim rytmem chce też iść Szymon Hołownia i inne partie opozycyjne. Hołownia w ubiegłym tygodniu zaprezentował pomysły dotyczący rozdziału państwa od Kościoła, ma w planach kolejne tematy" - zauważa dziennik. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura