"Mówimy nie dla uznawania w Polsce małżeństw jednopłciowych zawartych w innych krajach"

Jeśli będzie rosła presja ze strony Unii Europejskiej na uznawanie małżeństw jednopłciowych zawartych w innych krajach, taka próba powinna być zastopowana na drodze prawnej - mówi w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" członek Rady Ministrów, wiceszef Solidarnej Polski Michał Wójcik.
/ arch.ms.gov.pl

Według Wójcika, Polska powinna również bronić się przed adopcją dzieci przez pary jednopłciowe.

"Wprowadziliśmy ustawę o nielegalnych adopcjach, co zmniejszyło te możliwości, ale one nadal istnieją" - podkreślił minister.

Wójcik zaznaczył, że unijna komisarz Helena Dalli już dziś oczekuje uznawania w Polsce małżeństw jednopłciowych zawieranych w innych krajach. "My na to mówimy +nie+. Nie wolno niszczyć naszych wartości, które mają oparcie w naszej konstytucji" - powiedział "DGP" Wójcik.

Pytany, czy rząd rozważa wniesienie kwestii praworządnościowych dotyczących Holandii na forum unijnym, poinformował, że rozmawiał na ten temat z europosłami, m.in. Beatą Kempą. W jego ocenie taka debata powinna się odbyć na forum Parlamentu Europejskiego. "Przecież w tym kraju dochodziło do zmowy urzędników z sędziami na szkodę obywateli" - zaznaczył. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe