REKLAMA

Powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych, by wyciągać łapówki. CBA zatrzymała 6 osób

"Kolejnych sześć osób zatrzymanych przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
 Powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych, by wyciągać łapówki. CBA zatrzymała 6 osób
/ pixabay.com/janeb13

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie prowadzą wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Wszystko wskazuje na to, że grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w październiku 2020 roku. Wówczas sześciu podejrzanych usłyszało zarzuty korupcyjne oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych"

- czytamy w oświadczeniu.

"W ubiegłym tygodniu zatrzymano do tej sprawy - na terenie województw mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego - sześć osób (2 kobiety i 4 mężczyzn) (...) Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy ujawnił kolejne przestępstwa korupcyjne, polegające na wręczeniu korzyści majątkowych w kwocie co najmniej 185 tys. zł w zamian za załatwienie spraw związanych z uniknięciem odbycia zasądzonej kary więzienia przez jednego z zatrzymanych oraz przyznaniem dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki"

- podano.

"Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące wobec czterech zatrzymanych osób. Wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozór Policji, zakaz kontaktowania się z uczestnikami postępowania oraz zakaz opuszczania kraju"

- informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Czytamy również, że na razie w sprawie jest 13 podejrzanych i sprawa jest rozwojowa, CBA planuje dalsze czynności.

 

     


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura