REKLAMA

Mocny wpis Winnickiego ws. aborcji. „Za największymi ludobójstwami w historii stoją…”

„Jeśli aborcja jest »standardowym zabiegiem medycznym« to ludobójstwo jest »standardowym zabiegiem demograficznym«” – twierdzi polityk Konfederacji.
 Mocny wpis Winnickiego ws. aborcji. „Za największymi ludobójstwami w historii stoją…”
/ fot. YouTube / Super Express


W ubiegłą środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. TK orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją.

Tuż po tym, jak uzasadnienie ujrzało światło dzienne, wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw, co wywołało natychmiastową reakcję Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który od tamtej pory regularnie organizuje protesty.
 

Winnicki komentuje

 


„Jeśli aborcja jest »standardowym zabiegiem medycznym« to ludobójstwo jest »standardowym zabiegiem demograficznym«” – napisał w mediach społecznościowych poseł Konfederacji Robert Winnicki.

„Zbieżność, że tak za wprowadzaniem aborcji, jak i za największymi ludobójstwami w historii stoją w większości przypadków ludzie lewicy - nie jest przypadkowa” – dodał.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura