REKLAMA

Tusk: „mniej restrykcji”. Pereira: „Próbował pan porozmawiać z kanclerz Angelą Merkel?”

Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk postanowił skrytykować polski rząd za antyepidemiczne obostrzenia. Dziennikarz TVP oraz inni Internauci wytknęli mu, że w całej UE, w tym w Republice Federalnej Niemiec, wprowadzono restrykcyjne lockdown’y.
Donald Tusk Tusk: „mniej restrykcji”. Pereira: „Próbował pan porozmawiać z kanclerz Angelą Merkel?”
Donald Tusk / screen YT/EPP

„Chaotyczny i niekonsekwentny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa, a wybiórcza i niepełna tarcza nie powstrzyma upadku tysięcy małych firm. Mniej restrykcji, więcej pomocy!” – napisał Donald Tusk.

Co na to dziennikarz TVP Samuel Perreira?


„Próbował Pan już o tym porozmawiać z kanclerz Angelą Merkel?” – zapytał i załączył artykuł Deutsche Welle z którego wynika, iż kanclerz Merkel chce daleko idących restrykcji.

Internauci przypomnieli Tuskowi także problemy związane z PO

„Pomoc dla firm po kryzysie z 2008. Może pochwali się pan ile firm skorzystało z pomocy "państwa".”, „Tusk krytykuje UE..”, „W Niemczech nawet do fryzjera nie pójdziesz, ale judzić Polaków trzeba”, „Most w "Bydgoszczu" po 7 latach grozi zawaleniem”, „Ale tak ostro o polityce patronki Angeli. Brawo”, „W innych krajach Unii lockdown jest zapewne mniej dotkliwy niż u nas? Aż strach pomyśleć o pomocy, jaką by zaoferowała PO, jakby rządziła, naprawdę strach... Tusk, Kopacz itd. Masakra...” – skomentowali Internauci

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura