Cenzura? „Podaje Pan nieprawdę”. Sebastian Kaleta odpowiada na artykuł „Rz”

Na łamach „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł „PiS chce ocenzurować internet” autorstwa Michał Szułdrzyńskiego. Do słów dziennikarza odniósł się Sebastian Kaleta.
Sebastian Kaleta Cenzura? „Podaje Pan nieprawdę”. Sebastian Kaleta odpowiada na artykuł „Rz”
Sebastian Kaleta / Ministerstwo Sprawiedliwości

Michał Szułdrzyński w swoim artykule zwrócił uwagę na ryzyka związane z uznaniowością jak scharakteryzować informację, która „narusza interes publiczny”. Pisał także o Radzie Wolności Słowa. Na jego artykuł odpowiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta:

„Panie Redaktorze, Podaje Pan nieprawdę. Rada Wolności Słowa nie będzie mogła nakazywać usuwania treści. Odwoływać się do niej będzie można tylko w przypadku usunięcia treści przez serwis. Warto pisać prawdę jeśli chce się bić na, w tym przypadku fałszywy, alarm” – odpowiedział Sebastian Kaleta.

„W przypadku podanym przez Pana jeśli ktoś uważa, że serwis nie usuwa treści niezgodnych z prawem, będzie mógł skorzystać wyłącznie z już dostępnych środków prawnych ( np powództwo o ochronę dóbr osobistych) lub złożyć tzw pozew ślepy. Oczywiście musi mieć interes prawny” – dodał.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe