REKLAMA

„Ewenement w historii prokuratury”. Zaskakujący wniosek Giertycha

Jak informuje portal tvp.info, Roman Giertych wystąpił z wnioskiem o wyłączenie z postępowania w swojej sprawie wszystkich polskich prokuratorów. Serwis dodał, że fak ten potwierdziła Prokuratura Krajowa.
 „Ewenement w historii prokuratury”. Zaskakujący wniosek Giertycha
/ fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz


Adwokat Roman Giertych był jedną z 12 osób zatrzymanych w połowie października 2020 roku w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

W grudniu 2020 roku poznański sąd uchylił środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuraturę wobec Romana Giertycha. Rzecznik poznańskiego sądu poinformował wówczas, że zarzuty wobec adwokata ogłoszono nieskutecznie.
 

Zaskakujący wniosek Giertycha


Według informacji podanych przez portal tvp.info, Roman Giertych wystąpił z wnioskiem o wyłączenie z postępowania w swojej sprawie wszystkich polskich prokuratorów. „To ewenement w historii prokuratury” – pisze serwis i dodaje, że mecenas nie chce komentować sprawy.

Informację o złożeniu wniosku przez prawnika potwierdziła także Prokuratura Krajowa.

„Jest to niemożliwe i prokuratura przekazała Romanowi G. odpowiedź na jego wniosek. Nie można bowiem wyłączyć ze sprawy prokuratorów, którzy jej nie prowadzą, a wyłącznie mogą to robić” – twierdzi PK.

„Żądanie wyłączenia ze sprawy wszystkich polskich prokuratorów jest też ewenementem w historii prokuratury” – dodaje.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura