Bezrobocie nigdy nie było niższe. Minister Elżbieta Rafalska: Stopa bezrobocia znowu spadła

- Mamy wstępne dane z urzędów pracy dotyczące bezrobocia rejestrowanego (...)Stopa bezrobocia spadła o 0,3 pkt proc -mówiła na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska komentując spadek bezrobocia do poziomu 8,2 procenta.
 Bezrobocie nigdy nie było niższe. Minister Elżbieta Rafalska: Stopa bezrobocia znowu spadła
/ screen YouTube

 (...) Jest spadek o 57 700 osób. 


- mowiła minister Rafalska dodając, że największe spadki bezrobocia zanotowano w województwach, które do tej pory charakteryzowały się jego wysokim poziomem. 

Jak zauważyła minister pracy, spadek bezrobocia zwiazany jest również ze wzrostem ilości ofert pracy oferowanych przez urzędy pracy.
 

Poniżej publikujemy komunikat ministerstwa w tej sprawie:

8,2%– tyle wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu br. według szacunków Ministerstwa Rodziny. To spadek aż o 0,3 pkt. proc. w porównaniu z lutym br.

 

 

Liczba bezrobotnych na koniec marca br. wyniosła 1,33 mln osób i w porównaniu do końca lutego 2017 roku spadła o 57,7 tys. osób (o 4,2 %). W tym samym okresie ubiegłego roku (marzec 2016 - luty 2016) liczba bezrobotnych spadła o 52,2 tys., czyli o 3,2%. W porównaniu z marcem poprzedniego roku to spadek o 274,8 tys. osób (17,2%).

 

Liczba bezrobotnych w marcu br. spadła we wszystkich województwach – najsilniej w świętokrzyskim (o 5,4%), zachodniopomorskim oraz pomorskim (po 5,3%).

 

Pracodawcy zgłosili w marcu br. do urzędów pracy 167,5 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 30 tys. więcej, niż miesiąc temu. Liczba ofert pracy w urzędach pracy w marcu br. była najwyższa od ponad 20 lat.

 

 

Wzrost liczby wolnych miejsc pracy odnotowano w 13 województwach - od 10,4% w województwie dolnośląskim (wzrost o 1,4 tys. ofert) do 40,6% w województwie podlaskim (wzrost o 1,2 tys. ofert).

 

Stopa bezrobocia w marcu br. wyniosła 8,2%. Tak dobrego wyniki w marcu nie było od 26 lat.

 

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach województwach. Najsilniej (o 0,6 pkt. proc.) w świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

 

Najniższe bezrobocie występuje w województwie wielkopolskim (5%), a najwyższe w warmińsko-mazurskim (14,1%).

 

 

nnŹródło: mpips.gov.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe