REKLAMA

Prawy Sierpowy: Czas na zmiany które nie nadejdą...

Raz bocian był przez szpaka dziobany, potem nastąpiły zmiany i bocian nadal był dziobany. W tak lapidarny sposób można opisać całą konwencję PO pod tytułem ,,Czas na zmiany''
 Prawy Sierpowy: Czas na zmiany które nie nadejdą...
/ Flickr / Public domain

Okiem farmera

Pieniądze, Dolar, Centów, Euro, Eurocent

Jak zmienić wszystko w taki sposób aby niczego nie zmienić?

Dziś nie trzeba juz nikomu tłumaczyć tak banalnych spraw, wystarczy popatrzeć co robi PO i jej kierownictwo. Które to już z kolei nowe otwarcie? Było już ich tyle że nie pamiętam już ich liczby, a zawsze kończą się na tym samym. Czyli braku programu... Upss program jednak jest! Cały czas składa się z jednego tylko punktu, Pis PiS PiS itd...Bardzo to monotematyczne i nudne, nic dziwnego że wyborców nie przybywa. Co więcej partia wiąże nowe nadzieje z Trzaskowskim który nawet nie potrafi zarządzać skutecznie Warszawą, a co dopiero partią i ewentualnie Polską.

Czyż to nie ciekawostka że stolica obecnie bardziej przypomina kalderę wulkanu w obrębie której roi się od gejzerów z gorącą wodą? Czyż to nie problemy z Czajką już tak bardzo stały się wizytówką jakości władzy sprawowanej od czasów Hanny Gronkiewicz Waltz aż po samego młodego cudotwórcę Trzaskowskiego? To prawdziwy cudotwórca, cudem jeszcze to miasto istnieje...Strach pomyśleć co by się stało gdyby taka ekipa rządziła Polską! Wrogowie nawet nie musieli by wkraczać z wojskami, wystarczyłoby poczekać te kilka miesięcy a kamień na kamieniu by nie pozostał. Zwłaszcza jakby rzucili kilka walizek z pieniędzmi w okolicach siedzib działaczy tej partii. Zęby i krawaty fruwały by na kilka metrów w bok! jedyny wniosek jaki wyciągam po tej konwencji jest taki że ,,gdy wrócimy do władzy to zrobimy wszystko aby wygumkować to co PiS zrobił, nawet jeśli to by nędzę dla Polaków'' Nic nowego, wszystko po staremu.

Sądzę że to jest odpowiedź na szturm Hołowni i podbieranie przez niego polityków z innych partii. Tym bardziej że ruch Hołowni zyskuje sondażowo kosztem PO Dlatego też Borys Budka wraz z całą partia skręca ostro w lewo, prawdopodobnie liczą na to że uda im się podebrać elektorat Lewicy. Co prawda to już prawie plankton, ale na bezrybiu i rak rybą. Co więcej taki skręt będzie miał swe konsekwencje w postaci odpływu własnego elektoratu któremu nie podoba się retoryka Lewicy. 

Być może w końcu dojdzie do takiej marginalizacji PO że znajdzie się w takiej samej sytuacji jak PSL w ostatnich wyborach? Zaiste, te drgawki umierającej ostrygi mogą potrwać nawet trzy lata, aż do kolejnych wyborów, a pokładanie nadziei w Trzaskowskim jest pozbawione sensu, to nieudacznik który znalazł się na szczycie nie dzięki umiejętnościom, ale dzięki temu że jest w pełni sterowalnym bezwolnym narzędziem.

farmerjanek

grafika pixabay.com


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura